15.4%
21.4%
38.9%
15.0%

Σε ένα δυνατό παιχνίδι , το ροζ φύλλο κατάφεραν να πάρουν οι Γ.Α.Σ.Τ απέναντι στην ομάδα του Αστέρα Ευελπίδων με σκορ 53-40 σε ένα μάτς όπου η ελλιπής ομάδα του Αστέρα ήταν πλήρως ανταγωνιστική για 30 λεπτά έπειτα απο τα οποία η κούραση και η αστοχία στις βολές ,επέτρεψε στην ομάδα των Γ.Α.Σ.Τ να πάρουν μία διαφορά 10 πόντων και να την διατηρήσουν μέχρι το τέλος. Πολυτιμότεροι παίκτες της αναμέτρησης ήταν ο Μουζουράκης με 13 πόντους 7 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Οικονόμου με 17 πόντους 6 ριμπάουντ 2 κλεψίματα και 1 μπλόκ.

Το σκορ άνοιξε ο Μαγκώνης με τρίποντο για το 0-3,4-3 απο καλάθια των Οικονόμου και Μουζουράκη, 4-5 απο τον Μαγκώνη, 8-5 με 4 διαδοχικού πόντους του Οικονόμου, 8-7 με καλάθι του Ανδριόπουλου, καλάθι ξανά απο τον Οικονόμου για το 10-7 , απάντηση του Μαγκώνη για το 10-9 και μία εύστοχη βολή του Ντάσκα έστειλε το παιχνίδι στο δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 11-9.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο του Μαγκώνη ξανά για το 11-12, τρίποντη απάντηση του Γιαλαμά για το 14-12, Πούγγουρας με δίποντο για το 14-14, 18-14 με καλάθια απο τους Μουζουράκη και Παπαζώη, 18-16 απο τον Μαγκώνη 5-0 σερί απο τους Γ.Α.Σ.Τ με τρίποντο του Γιαλαμά και δίποντο του Καμαριωτάκη για το 23-16,23-18 απο τον Ανδριόπουλο,25-18 με καλάθι του Ντάσκα, με τον Αστέρα να κάνει ένα 0-7 σερί βρίσκοντας σκορ απο τους Μαγκώνη , Ανδριόπουλο και Πούγγουρα για να έρθει το σκορ ισόπαλο λίγο πριν το ημίχρονο στο 25-25 με τον Οικονόμου να ευστοχεί σε δύο βολές πρίν την ανάπαυλα για το 27-25 πριν την αλλαγή των καλαθιών.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αστέρα πέρασε μπροστά κάνοντας 0-5 σερί δια χειρός Μαγκώνη για το 27-30, απάντηση απο τον Παπαζώη για το 29-30, 29-32 απο τον Ανδριόπουλο , με τους Γ.Α.Σ.Τ να τρέχουν ένα δικό τους 5-0 σερί απο τους Γιαλαμά, Καμαριωτάκη και Οικονόμου για να πάρουν πάλι το προβάδισμα με σκορ 34-32, τρίποντη απάντηση του Μαγκώνη για το 34-35, με τον Μουζουράκη και τον Οικονόμου να ευστοχούν σε ένα τρίποντο έκαστος για να στείλουν το παιχνίδι στο τέταρτο δεκάλεπτο με σκορ 40-35.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Γ.Α.Σ.Τ ήταν πιο φρέσκοι και έκαναν ένα ακόμα 5-0 σερί για να πάρουν δίψηφια διαφορά με σκορ 45-35 βρίσκοντας πόντους απο τους Μουζουράκη και Λεμπέση,45-38 με βολή και δίποντο απο τον Ανδριόπουλο, με τους Γ.Α.Σ.Τ να βρίσκουν εύκολους πόντους στο ανοιχτό γήπεδο απέναντι στους κουρασμένους παίκτες του Αστέρα , πετυχαίνοντας 8 συνεχόμενους πόντους απο τους Μουζουράκη, Οικόνομου και Παπαζώη για το 53-38 με τον Ανδρίοπουλο να βάζει το τελευταίο δίποντο της αναμέτρησης για το τελικό 53-40.

Εκτος των δύο MVP πολύ ουσιαστικό για τους Γ.Α.Σ.Τ ήταν ο Παπαζώης με 6 πόντους και 7 ριμπάουντ , ενώ για τον αξιόμαχο Αστέρα Ευελπίδων ο Ανδριόπουλος έκανε double-double πετυχαίνοντας 13 πόντους , μαζεύοντας 14 συνολικά ριμπάουντ, κάνοντας 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 μπλόκ.