0%
0%
0%
0%

Ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε με 41-65 τους ΟΜΕΚΟ για να κλείσει τον όμιλο στο 9-0, πρώτος και αήττητος.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους νικητές από τον Καμαριωτακη και τον Χαλδαιο, για να απαντήσει ο Προκοπίου. Ο Ντασκας έφερε την ομάδα του στο 4-8, ο Χαλδαιος στο 4-10, με τον Πολιτη και τον Κονιανο να μειώνουν σε 9-10. Ο Καμαριωτακης απάντησε για το 9-15, με τον Αδαμαντιδη στη 2η περίοδο να σκοράρει για το 10-17. Ο Πολιτης μείωσε σε 12-17, με τον Ντασκα να γράφει το 12-19, πριν έρθουν ο Λουμπας με τον Κιγκα για το 16-19. Ο Χαλδαιος με τον Καμαριωτάκη σκόραραν για το 16-24, με το ημίχρονο να κλείνει από Κοπιτση και Κονιανο στο 20-24. Στην επανάληψη ο Λουμπας έφερε το ματς στο 22-25 με τον Πικουνη να ισοφαρίζει για να σκοράρει ο Λουμπας για το 27-25 και το πρώτο προβάδισμα των ΟΜΕΚΟ στο ματς. Ο Γ.Α.Σ.Τ. απάντησε με τον Καμαριωτακη, τον Σακαριδη και τον Αδαμαντιδη για το 27-31, με τον Κονιανο και τον Προκοπιου να φέρνουν το ματς στο 31-32, πριν έρθουν ο Καμαριωτακης με τον Σακαριδη για να κλείσουν την 3η περίοδο στο 31-38. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κοπιτσης σκόραρε για το 34-38, με τον Λουμπα να φέρνει το ματς στον πόντο, 37-38. Ο Μιλσης απάντησε για το 37-41, με τον Αδαμαντιδη και τον Χαλδαιο να φέρνουν το ματς στο 37-45, για να έρθουν ο Μιλσης με τον Αναστασινη και τον Ντασκα και μαζί με τους δύο πρώτους να φτάνουν το σερί του Γ.Α.Σ.Τ. στο 0-21 για το 37-59. Το σερί διέκοψε ο Πικουνης, με τον Κονιανο να σκοράρει για το 41-59, πριν κλείσει ο αγώνας από Χαλδαιο και Αναστασινη στο 41-65.

Τα λάθη ήταν 24-17 στο ματς, τα κλεψίματα 12-17 και οι ασίστ 6-15. Στα ριμπάουντ οι ΟΜΕΚΟ είχαν τον πρώτο λόγο, 47-43 με 15-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/21 τρίποντα και τους ΟΜΕΚΟ 4/23. Στα δίποντα οι ΟΜΕΚΟ είχαν 24% και ο Γ.Α.Σ.Τ. 40%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καμαριωτακης είχε 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Χαλδαιος 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Αδαμαντιδης 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ντασκας 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Αναστασινης 8 πόντους, 4 ασίστ. Για τους ΟΜΕΚΟ ο Λουμπας είχε 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κονιανος 9 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, 2 τάπες.