33.3%
67.9%
51.0%
14.3%

Την πρώτη του νίκη στην Golden League έκανε το City B.C. παίζοντας μια πολύ πιεστική man to man άμυνα για 40 λεπτά πάνω στον Γ.Α.Σ.Τ., η οποία τον ανάγκασε σε αρκετά λάθη, με αποτέλεσμα οι παίχτες του κόουτς Ιμπραϊμάκη να έχουν τον έλεγχο στο σκορ με μια μικρή διαφορά από το ξεκίνημα ως το τελικό 81-75. MVP του αγώνα ήταν ο Λευτέρης Παπαευθυμίου με 22 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα, ενώ επίσης τεράστια εμφάνιση έκανε ο Χρήστος Καρβούνης με 29 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το City, με μπροστάρη τον Καρβούνη επιθετικά, μπήκε πολύ καλά στο ματς και πήρε μια διαφορά 2-3 κατοχών από νωρίς. Ο Καρβούνης ήταν και ο παίχτης που άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Μουζουράκης και Αναστασίνης απάντησαν για το 2-5 και απάντηση με 7-0 σερί δια χειρός Καρβούνη για το 9-5. Νέο καλάθι του Μουζουράκη για το 9-7, 14-7 με 5 σερί πόντους του Κατσιβαρδά, 14-10 με ένα καλάθι και μια βολή του Καμαριωτάκη, 16-10 ο Μασούρας, 16-12 ο Αδαμαντίδης, 19-12 με τρίποντο ο Καρβούνης, 19-14 ο Αδαμαντίδης και 5 σερί πόντοι από τον MVP του αγώνα, τον Παπαευθυμίου, για το 24-14. Το τελικό 24-15 της περιόδου το έγραψε με μια βολή ο Χαλδαίος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το City ξεκίνησε με καλάθι του Πλούμπη για να πάρει νέο διψήφιο προβάδισμα με 26-15, 26-19 οι Χαλδαίος και Αδαμαντίδης, 28-19 με δύο βολές ο Γασπαράτος, 28-23 με 0-4 οι Οικονόμου και Μουζουράκης, 30-23 ο Καρβούνης και 0-7 σερί για την ισοφάριση σε 30-30 οι Οικονόμου και Μουζουράκης. Ο Παπαευθυμίου απάντησε με 5-0 για το 35-30, 35-31 ο Καμαριωτάκης, 37-31 ο Καρβούνης, 37-32 ο Αδαμαντίδης, 41-32 ο Πλούμπης, 41-34 ο Σακαρίδης και 43-34 από τον Μασούρα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΓΑΣΤ μπήκε με καλάθι του Αναστασίνη για το 43-36, 45-36 ο Μασούρας, 45-39 ο Οικονόμου, 47-39 ο Τετράδης, 47-41 ο Αδαμαντίδης, 49-41 ο Καρβούνης, 49-46 οι Οικονόμου με τρίποντο και Αναστασίνης με δύο βολές, 53-46 με δύο βολές του Παπαευθυμίου και ένα καλάθι του Συμπάρδη, 53-49 από τους Αδαμαντίδη και Μουζουράκη, 57-49 με βολές οι Συμπάρδης και Γασπαράτος και 57-52 με ένα καλάθι του Αδαμαντίδη και μια βολή του Καμαριωτάκη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο ΓΑΣΤ ξεκίνησε με καλάθι του Οικονόμου για το 57-54, 64-54 με 7-0 σερί οι Καρβούνης και Παπαευθυμίου, 64-57 με τρίποντο ο Μουζουράκης, 66-57 ο Πλούμπης και νέο τρίποντο του Μουζουράκη για το 66-60. Ο Παπαευθυμίου με ωραία προσπάθεια ανέβασε σε 68-60, 68-62 ο Καμαριωτάκης με δύο βολές, 6-0 σερί για το +12 με το 74-62 οι Παπαευθυμίου, Καρβούνης και Μασούρας, 74-64 ο Αδαμαντίδης με δύο βολές, 76-64 με τον ίδιο τρόπο ο Πλούμπης και 76-68 οι Καμαριωτάκης και Σακαρίδης. Ο Καρβούνης ανέβασε ξανά στο +10 με το 78-68, 78-72 οι Καμαριωτάκης και Αδαμαντίδης, 80-72 με ένα δύσκολο lay up του Ξένου, 80-74 ο Αδαμαντίδης ξανά και στη συνέχεια Καρβούνης και Αδαμαντίδης έβαλαν από μια βολή για το τελικό 81-75 του αγώνα.

Για το City B.C., πέρα από τους Παπαευθυμίου και Καρβούνη που βρέθηκαν σε τρομερό βράδυ, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Πλούμπης και Μασούρας. Για τον ΓΑΣΤ ξεχώρισαν οι Καμαριωτάκης, Μουζουράκης, Οικονόμου και Αδαμαντίδης.