0%
0%
0%
0%

Ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε τους High Post με 23-48 με το παιχνίδι να ξεκινά με 4-0 για τους High Post από τον Γλυκα για να απαντήσει ο Αναστασινης για το 4-5. Ο Τσαπρουνης έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Μιλση και τον Διαμαντόπουλο να σκοράρουν για το 6-13 του Γ.Α.Σ.Τ. στο δεκάλεπτο. Στη 2η περίοδο ο Μιλσης με τον Διαμαντόπουλο έφεραν τον Γ.Α.Σ.Τ. στο 9-24 στο ημίχρονο, με σερί 2-9. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Αδαμαντιδης με τον Χαλδαίο σκόραραν για το 13-28, με τον Γρυπαιο να γράφει το 13-31. Ο Γλυκας με τον Τσαπρουνη απάντησαν για το 17-31, με τον Γ.Α.Σ.Τ. να πηγαίνει με τον Αδαμαντιδη στην 4η περίοδο στο 17-35. Ο Ψαχουλιας απάντησε, αλλά ο Μουζουρακης ήταν που σκόραρε για το 19-43 της ομάδας του, με το ματς να κλείνει από τον Τσαπρουνη και τον Διαμαντόπουλο στο 23-48.

Τα λάθη ήταν 19-12 στο ματς, τα κλεψίματα 6-7 και οι ασίστ 5-10. Στα ριμπάουντ οι High Post είχαν τον πρώτο λόγο, 47-42 με 13-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/10 τρίποντα και τους High Post 0/11. Στα δίποντα ο Γ.Α.Σ.Τ. είχε 34% και οι High Post 20%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μουζουρακης είχε 9 πόντους,5 ριμπάουντ, ο Διαμαντόπουλος 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Αδαμαντίδης 7 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Γρυπαιος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τους High Post ο Τσαπρουνης είχε 8 πόντους και 18 ριμπάουντ.