0%
0%
0%
0%

Ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε τους MyRema State Warriors με 30-76 με το ματς να ξεκινά με 1-6 για τους νικητές από τον Κοντεκάκη. Ο Βερυκιος μείωσε σε 4-6, με τον Μουζουρακη να σκοράρει για το 4-8. Ο Παληβογιαννης με τον Ισσαρη ισοφάρισαν σε 8-8, για να γράψει ο δεύτερος το 10-11 λίγο μετά. Ο Ντασκας με τον Αδαμαντιδη και τον Χαλδαιο έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 10-19, για να έρθουν ο Μιλσης με τον Αδαμαντιδη για το 10-25 στη 2η περίοδο. Ο Αδαμαντιδης με τον Χαλδαιο ήταν που σκόραραν στη συνέχεια και ως το τέλος του ημιχρόνου, 11-37. Στην επανάληψη ο Αδαμαντιδης έφερε το ματς στο 12-42, για να απαντήσει ο Σαραντοπουλος Π.Χ.. ο Μιλσης με τον Χαλδαιο και τον Γρυπαιο έφεραν την ομάδα τους στο 13-52, για να απαντήσει ο Χελης και να γράψει ο Σαραντοπουλος Π.Χ. το 17-58 στο δεκάλεπτο. Στην 4η περίοδο ο Ισσαρης σκόραρε για το 19-59, για να απαντήσει ο Γρυπαιος και να γράψει το 21-64 ο Παληβογιαννης. Ο Αδαμαντιδης με τον Κοντεκακη έφεραν τον Γ.Α.Σ.Τ. στο 21-68, με τον Ισσαρη να απαντά αλλά τον Χαλδαιο να γράφει το 24-72. Ο Χελης με τον Σαραντοπουλο Π.Δ. ήταν που σκόραραν για το 30-74, με το ματς να κλείνει από τον Αδαμαντίδη.

Τα λάθη ήταν 21-10 στο ματς, τα κλεψίματα 2-16 και οι ασίστ 2-22. Στα ριμπάουντ ο Γ.Α.Σ.Τ. είχε τον έλεγχο, 34-54 με 7-18 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/25 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 1/24. Στα δίποντα οι MyRema State Warriors είχαν 33% και ο Γ.Α.Σ.Τ. 46%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αδαμαντιδης είχε 20 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Χαλδαιος 16 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Μιλσης 11 πόντους, ο Κοντεκακης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Ντασκας 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους MyRema State Warriors ο Ισσαρης είχε 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 τάπες.