10.5%
66.7%
31.1%
26.3%

Οι Nothing But Net πήραν τη νίκη κόντρα στους Γ.Α.Σ.Τ με 47-49, σε ένα ματς όπου κρίθηκε στη τελευταία, τριπλά, άστοχη επίθεση των ηττημένων. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Μακρυγιάννης με 6 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στην πρώτη περίοδο οι ομάδες ήταν αρκετά κρύες. Στόχος βρισκόταν με μεγάλη δυσκολία και αυτό είχε ως αποτέλεσμα ένα πολύ μικρό σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου. Ο Διαμαντόπουλος έγραψε το 2-0, με τον Μακρυγιάννη να απαντάει σε 2-2. Ένα 4-0 από Μουζουράκη και Ντάσκα πήγε το σκορ στο 6-2, όμως ακολούθησε ένα 0-5 από τον Δριτσα που έβαλε μπροστά τους Nothing But Net με 6-7. Το τελικό 8-7 της περιόδου το έγραψε ο Αδαμαντίδης.

Στη δεύτερη περίοδο ο ρυθμός ήταν αρκετά καλύτερος. Πιο άνετες και ζεστές πλέον οι δύο ομάδες, που έπαιρναν σκορ με μεγαλύτερη συχνότητα. Ο Κοντεκάκης έγραψε το 9-7, με τον Τσαουση να βρίσκει ρυθμό και να ευστοχεί σε δύο συνεχόμενα τρίποντα και να γράφει το 9-13. Σε εκείνο το σημείο οι ΓΑΣΤ έτρεξαν ένα 9-0 με τους Χαλδαίο, Κοντεκάκη, Ντάσκα και Διαμαντόπουλο και κάπως έτσι πήγαν από το – 4 στο +5 (18-13). Σαπλατέρας και Δρίτσας απάντησαν με ένα 0-4 για το 18-17, με τον Αδαμαντίδη να σκοράρει λίγο αργότερα και να γράφει το 20-17. Ένα 0-5 από Κοτσίφη και Δρίτσα έδωσε προβάδισμα στους Nothing But Net με 20-22, όμως ο Χαλδαίος το πήρε πίσω σημειώνοντας το τελικό 23-22 του ημιχρόνου.

Στη τρίτη περίοδο οι Nothing But Net πατσουσαν πολυ καλύτερα στο παρκέ και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χτισουν μια διαφορά η οποία θα τους έδινε άλλο αέρα στη τελευταία. Μακρυγιάννης και Σαπλατερας έκαναν ένα 0-6 και σημείωσαν το 23-28. Η απάντηση των Γ.Α.Σ.Τ ήταν ένα 4-0 με το οποίο μειωσαν στον πόντο (27-28),με τον Καραμανή να σημειώνει το 27-30 λίγο αργότερα. Ξανά στον πόντο το ματς από τον Αδαμαντίδη (29-30) με τον Καραμανή να απαντάει με τρίποντο για το 29-33. Σε 31-33 μείωσε ο Μίλσης, με τους Καραμανή, Τσαούση και Δρίτσα να τρέχουν ένα 0-7 και να παίρνουν διαφορά 9 πόντων (31-40).Ο Αδαμαντίδης μείωσε σε 33-40, με τον Δριτσα να απαντάει και να σημειώνει το τελικό 33-42 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Γ.Α.Σ.Τ προσπάθησαν για την ανατροπή, έκαναν μια καλή αντεπίθεση, όμως στο τέλος δεν κατάφεραν να ισοφαρισουν ή να προσπερασουν παρόλο που υπήρξε ευκαιρία. Ο Μακρυγιάννης σημείωσε το 33-44 και έδωσε προβάδισμα με διψηφια διαφορά στους Nothing But Net για πρώτη φορά στο ματς. Η απάντηση των Γ.Α.Σ.Τ ήταν ένα 6-0 από Μουζουράκη, Αδαμαντίδη και Ντάσκα για το 39-44. Ο Σαπλατερας ανέβασε και πάλι στους 7(39-46) με τον Μουζουράκη να απαντάει για το 41-46. Ο Τσαουσης έβαλε μια βολή και ανέβασε τη διαφορά σε δύο τρίποντα (41-47). Με τους Γ.Α.Σ.Τ να τρέχουν ένα 4-0 και να μειώνουν σε 45-47 με 2.40 να μένουν. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Καραμανής γράφει το 45-49. Το 47-49 σημειώθηκε από τον Κοντεκάκη 42 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα. Στην επόμενη φάση ο Κοτσίφης πήρε ένα τρίποντο προς το τέλος της επίθεσης, ήταν αστοχος και το ριμπάουντ το πήρε ο Διαμαντόπουλος. Με 20 δευτερόλεπτα να μένουν πλέον οι Γ.Α.Σ.Τ αποφασίζουν να παίξουν όλη την επίθεση ενώ βρίσκονται στο – 2. Ο Κοντεκάκης πήγε για την ισοφαριση, κόπηκε από τον Μακρυγιάννη και η μπάλα έφτασε στον Χαλδαίο ο οποίος σηκώθηκε για τρεις και το έχασε. Ο Κοντεκάκης πήρε ακόμη ένα επιθετικό ριμπάουντ και έδωσε στον Διαμαντόπουλο ο οποίος σηκώθηκε και ευστόχησε, αλλά για κακή τύχη των Γ.Α.Σ.Τ το Buzzer είχε χτυπήσει λίγα δέκατα πριν ή μπάλα φύγει από τα χέρια του. Έτσι το σκορ παρέμεινε 47-49 και το ροζ φύλλο πήγε στους Nothing But Net.

Πέρα από τον Μακρυγιάννη, σημαντική ήταν και η συνεισφορά των Τσαούση, Καραμανή και Δρίτσα. Για τους Γ.Α.Σ.Τ καλό ματς έκαναν οι Αδαμαντίδης και Διαμαντόπουλος.