9.5%
59.3%
36.0%
9.1%

Οι Phoenix Bums κέρδισαν με 58-45 τον Γ.Α.Σ.Τ. για να πετύχουν την 4η νίκη τους στη σεζόν, σε ένα ματς που έμειναν πίσω με 10 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με ένα 29-9 σερί κατάφεραν να προσπεράσουν με 10 στην επανάληψη, για να ελέγξουν στη συνέχεια την αναμέτρηση και να φτάσουν στο ροζ φύλλο με πλουραλισμό και τον Λάσπα με τον Μοίρα μεγάλους πρωταγωνιστές.

Το ματς ξεκίνησε με τον Κοβάτσο να σκοράρει για το 4-2 και τον Αδαμαντίδη να απαντά, για να γράψει ο Καμαριωτάκης το 4-5. Ο Μοσκόφογλου έφερε ξανά μπροστά την ομάδα του, με τον Αδαμαντίδη και τον Παπαδάκη να γράφουν το 6-10. Ο Μοίρας μείωσε, ο Βουλάς απάντησε, με τον Λάσπα και τον Κουζοβουνά να βάζουν μπροστά τους Phoenix Bums με 13-12, πριν κλείσει το δεκάλεπτο ο Αδαμαντίδης στο 13-14.

Στη 2η περίοδο ο Μίλσης με 5 πόντους και ο Λεμπέσης με τον Αδαμαντίδη έγραψαν το 13-23 για το +10 της ομάδας τους με ένα 0-11 σερί. Οι Phoenix Bums αντέδρασαν και απάντησαν με δικό τους 13-2 σερί για να ανακτήσουν το προβάδισμα ως το ημίχρονο. Ο Μοίρας με τον Μοσκόφογλου μείωσαν σε 17-23, με τον Παπαδάκη να απαντά για το 17-25, πριν έρθουν ο Κοβάτσος με τον Μοίρα, τον Φωτόπουλο και τον Μπαλτζόγλου για το 26-25 της ανάπαυλας.

Στην επανάληψη το σερί για τους Phoenix Bums έφτασε στο 12-0 για το 29-25 με τον Μοσκόγοφλου και τον Μπαλτζόγλου, για να το διακόψει με τρίποντο ο Καμαριωτάκης. Ο Κουζοβουνάς απάντησε και ο Μοσκόφογλου έφερε στο 33-29 την ομάδα του. Ο Παπαδάκης μείωσε με βολές, αλλά ο Κουζοβουνάς ήταν εκεί με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 37-32 για τους Phoenix Bums.

Στην 4η περίοδο ο Μπαλτζόγλου με τον Μοίρα έφεραν το ματς στο 42-32 για το +10 της ομάδας τους, με τον Αδαμαντίδη και τον Αναστασίνη να μειώνουν σε 42-36 για τον Γ.Α.Σ.Τ.. Ο Μοίρας είχε πάρει φωτιά (10 πόντοι στην περίοδο) και με τον Μπαλτζόγλου (6 πόντοι στο δεκάλεπτο) έγραψαν το 46-36, με τον Μοίρα να σκοράρει και για το 49-38 από την ασίστ του Μπαλτζόγλου μετά το καλάθι του Αδαμαντίδη. Ο Καμαριωτάκης μείωσε σε 49-43, με τον Μοίρα και τον Μπαλτζόγλου να συνεχίζουν για το 53-43, πριν έρθει ο Φωτόπουλος για το 56-43, για να κλείσει ο αγώνας στο 58-45 από Αναστασίνη και Λάσπα.

Για τους νικητές ο Λάσπας είχε 6 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 10 κλεψίματα, ο Μοίρας 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κουζοβουνάς 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μπαλτζόγλου 9 πόντους, 3 ασίστ, ο Μοσκόφογλου 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ο Αδαμαντίδης είχε 13 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καμαριωτάκης 10 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Παπαδάκης 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ.