19.0%
37.5%
62.5%
24.0%

Με όπλο την πολύ καλή απόδοση που έπιασαν στο τρίτο δεκάλεπτο οι Reapers κατάφεραν να πάρουν διψήφια διαφορά και στη συνέχεια να ελέγξουν το ματς κόντρα στον Γ.Α.Σ.Τ. για να πάρουν το ροζ φύλλο του αγώνα με 47-64. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Σπύρος Κοντομίχαλος με 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ντάσκας άνοιξε το σκορ στο ματς για τον Γ.Α.Σ.Τ., ο Καντιώτης ισοφάρισε σε 2-2 για τους Reapers, 4-2 από τον Γιαλαμά, 4-6 με τους Κοντομίχαλο και Πουμπουρίδη να βάζουν από ένα καλάθι, 6-6 ο Αδαμαντίδης με ωραία προσωπική ενέργεια, 6-8 ο Καντιώτης, 8-8 με νέο καλάθι του Γιαλαμά, 8-10 με βολές του Χατζημωράκη, 10-10 με τον ίδιο τρόπο ο Οικονόμου, 10-14 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Κούβαρη, 12-14 ο Αναστασίνης, 12-17 με μια βολή του Καντιώτη και ένα καλάθι του Μανωλίτση και δίποντη απάντηση του Οικονόμου για το τελικό 14-17 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Κούβαρης και Χούσος έβαλαν από ένα καλάθι για το 14-21, ο Οικονόμου με τρίποντο μείωσε σε 17-21, 17-24 με απάντηση του Χατζημωράκη, 20-24 από τον Βουλά, 20-26 ο Κεραμάρης, 23-26 με νέο τρίποντο του Οικονόμου, 23-29 με βολές του Κεραμάρη, 25-29 ο Αδαμαντίδης, 25-31 ο Κεραμάρης και πάλι, 27-31 από τον Αδαμαντίδη, 27-33 ο Κεραμάρης με ακόμη ένα δίποντο και απάντηση του Γιαλαμά για το τελικό 29-33 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αφαλίδης έβαλε καλάθι για το 31-33, 31-43 με 0-10 σερί οι Πουμπουρίδης, Βερώνης και Χατζημωράκης, 34-43 με τρίποντο του Χαλδαίου, 34-47 με ένα καλάθι του Χατζημωράκη και ένα του Χούσου, 36-47 από τον Βουλά και τρίποντη απάντηση του Κεραμάρη για το τελικό 36-50 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αβαρκιώτης έβαλε τρίποντο για το 36-53, ο Αναστασίνης απάντησε με δίποντο για το 38-53, 38-55 ο Κούβαρης, 44-55 με σερί των Βουλά, Γρυπαίου και Ντάσκα, 44-57 ο Χούσος, 45-57 ο Αφαλίδης, 45-61 από τους Κοντομίχαλο και Πουμπουρίδη, 47-61 ο Οικονόμου και τρίποντη απάντηση του Κοντομίχαλου για το τελικό 47-64 του παιχνιδιού.

Για τους Reapers, πέρα από τον Κοντομίχαλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Χατζημωράκης με 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ξεχώρισε ο Οικονόμου με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.