33.3%
56.0%
35.6%
30.8%

Έμπυροι Β.C. vs Α.Ο. Άνδρου 71-68.Παρά την μεγάλη προσπάθεια η 5άδα που κατέβηκε στο παρκέ από την Α.Ο. Άνδρου δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στους Έμπυρους. Σε ένα ματς που οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, οι Έμπυροι προηγήθηκαν στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου μέχρι και 12 πόντους,η Άνδρος κατάφερε και μείωσε στο σουτ χωρίς όμως να καταφέρει να περάσει μπροστά. Mvp του αγώνα ο Χρόνης με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με σουτ από την γωνιά Καλογεράς 0-2 οι Άνδρος. Ισοφάρισε 2-2 ο Κολοβός με ντραιβ. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μουστάκας και ο Καλογεράς με coast to coast το 2-6 και ο Μαυρόγιαννης με σουτ και ο Τσάκαλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 6-6.Ο Καλογεράς με τρίποντο και ο Δαμανάκης με 1/2 βολές έγινε το 6-10 και ο Τσάκαλος με σουτ από την γωνιά το 8-10 .Ο Δαμανάκης με τρίποντο και ο Πρινιωτάκης με σουτ το 8-15 και ο Δεμέτης με σουτ από το High post και με 2/2 βολές το σκορ έγινε το 12-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-17 με 2/2 βολές ο Μουστάκας.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βιτωράτος με τρίποντο και 2/2 βολές ισοφάρισε 17-17 για τους Έμπυρους. Απάντησε με τρίποντο ο Καλογεράς το 17-20 για την Άνδρο. Ο Βιτωράτος με 2/2 βολές και με ντραιβ ο Χρόνης έγινε το 21-20.Ο Δαμανάκης με 2/4 βολές το 21-22 και ο Κολοβός με σουτ και ο Τσάκαλος με λει-απ το 25-22.Ο Δαμανάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 25-24 και ο Κολοβός με 2/2 βολές το 27-24.Ξανά ο Δαμανάκης σκόραρε το 27-26 και ο Κολοβός με 2/2 βολές το 29-26.Ο Καλογεράς με ντραιβ το 29-28 και ο Μαυρόγιαννης με 1/2 βολές το 30-28.Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 30-30 με σουτ ο Καλογεράς.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χρόνης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 32-30 για τους Έμπυρους. Ο Δαμανάκης ισοφάρισε 32-32 με 2/2 βολές για την Άνδρο. Ο Χρόνης με σουτ από το High post και με τρίποντο το σκορ έγινε το 37-32.Ο Κωστής με σουτ και ο Δαμανάκης με 2/2 βολές πέτυχαν το 37-36 και ο Βιτωράτος με τρίποντο το 40-36.Από το ζωγραφιστό πέτυχε το 40-38 ο Μουστάκας και ο Μαυρόγιαννης με 2/2 βολές το 42-38.Ο Μουστάκας με 2/2 βολές το 42-40 και ο Βιτωράτος με ντραιβ και ο Χρόνης με 2/2 βολές το 46-40.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μουστάκας το 46-42 και ο Χρόνης σκόραρε το 48-42. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Κωστής το 48-44 και το δεκάλεπτο τελείωσε 51-44 με τρίποντο ο Χρόνης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χρόνης σκόραρε το 53 -44 για τους Έμπυρους. Ο Καλογεράς με ντραιβ μείωσε 53-46 για την Άνδρο. Με τρίποντο ο Κολοβός το 56-46 και ο Καλογεράς με νέο ντραιβ το 56-48.Ο Βιτωράτος με ντραιβ το 58-48 και ο Δαμανάκης πέτυχε το 58-50.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαυρόγιαννης και ο Χρόνης με λει-απ το 62-50. Ο Καλογεράς με 1/3 βολές και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μουστάκας με σουτ το σκορ έγινε το 62-55.Ο Βιτωράτος με τρίποντο το 65-55 και ο Μουστάκας από το ζωγραφιστό το 65-57.Ο Κολοβός με λει-απ το 67-57 και ο Δαμανάκης με 1/2 βολές και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και ο Καλογεράς με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 67-62. Ο Δεμέτης με σουτ από την γωνιά το 69-62 και ο Καλογεράς με τρίποντο (1:29) και ο Δαμανάκης με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ (0:57)το σκορ έγινε 69-67.Ο Χρόνης με 1/2 βολές (0:18)το 70-67 λάθος επαναφορά και ο Δεμέτης με 1/2 βολές το 71-67(0:16). Το τελικό 71-68 έκανε ο Καλογεράς με 1/2 βολές.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κολοβός με 13 πόντους,6 ριμπάουντ ,2 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο ,ο Μαυρόγιαννης με 7 πόντους,13 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κοψίματα και ο Βιτωράτος με 17 πόντους,2 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ο Καλογεράς με 27 πόντους,11 ριμπάουντ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα ,Δαμανάκης με 21 πόντους,7 ριμπάουντ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μουστάκας με 14 πόντους,18 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.