15.4%
38.5%
36.8%
11.8%

Η Bacardi Tel Aviv έπαιξε άμυνα για σεμινάριο κόντρα στους Έμπυρους, με αποτέλεσμα οι δεύτεροι να μείνουν πολύ χαμηλά στο σκορ και να χάσουν με 53-45. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Δενδρινός με 25 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου οι Έμπυροι φάνηκαν να μπαίνουν ζεστά στο ματς, όμως στη συνέχεια η Bacardi ανέβασε στροφές, έκανε ένα πολύ μεγάλο σερί και πήρε θέση οδηγού στο ματς. Ο Κολοβός έβαλε τα πρώτα δύο καλάθια του αγώνα, για να ακολουθήσει ένα 14-0 από τους Δενδρινό, Μουστακαλή, Παναγιωτάκη και Αγγελιουδάκη για το 14-4. Βιτωράτος και Γεωργίου απάντησαν με 0-8 για το 14-12, ο Κτιστάκης έβαλε δύο βολές για το 16-12 και ο Γεωργίου απάντησε με τον ίδιο τρόπο για να γράψει το τελικό 16-14 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά, με τους Έμπυρους να παίρνουν και το προβάδισμα κάποια στιγμή, όμως στο τέλος του ημιχρόνου η Bacardi ήταν αυτή που είχε ξανά κεφάλι στο σκορ. Ο Μαυρόγιαννης ισοφάρισε σε 16-16, ο Κτιστάκης απάντησε και ο Θεοχαροπουλος έβαλε τρίποντο για το 18-19. Καλάθι του Δενδρινού για το 20-19, απάντηση με 0-5 οι Μαυρόγιαννης και Βιτωράτος για το 20-24 και 8-0 με 6 πόντους του Δενδρινού και δύο του Μουστακαλή η Bacardi για να περάσει μπροστά με 28-24. Ο Μαυρόγιαννης μείωσε σε 28-26 και ο Δενδρινός σημείωσε με τρίποντο το τελικό 31-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά συνέχισε να κυμαίνεται στις 3 με 4 κατοχές, με την Bacardi όμως πλέον να είναι σταθερά μπροστά. Δενδρινός και Κτιστάκης έβαλαν από ένα καλάθι για το 35-26, Γεωργίου και Κολοβός μείωσαν σε 35-30 και 37-30 από τον Δενδρινό. Μια βολή του Μαυρόγιαννη για το 37-31, καλάθι ξανά από τον Δενδρινό για το 39-31 και δύο συνεχόμενα του Γεωργίου για να μειώσουν οι Έμπυροι σε 39-35. Τρίποντο του Δενδρινού αυτήν τη φορά για το 42-35, με τον Μαυρόγιαννη να γράφει ένα καλάθι λίγο αργότερα για το τελικό 42-37 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Έμπυροι προσπαθούσαν διαρκώς για την ανατροπή, όμως η καλή άμυνα μέσα στην ρακέτα από την Bacardi και η αστοχία τους έξω από τα 6,75 τους πληγωσε αρκετά. Ο Μαυρόγιαννης έγραψε το 42-39, ο Αγγελιουδάκης έβαλε ξανά μπροστά με 5 την Bacardi και ο Γεωργίου έβαλε μια βολή για το 44-40. Αγγελιουδάκης και Μουστακαλής έτρεξαν ένα 5-0 για το 49-40, οι Γαϊτανής και Μαυρόγιαννης μείωσαν σε 49-44 και ο Αγγελιουδάκης έβαλε ξανά καλάθι για το 51-44. Ο Μαυρόγιαννης μείωσε σε 51-45, για να ακολουθήσει μια βολή του Δενδρινού και μια του Παναγιωτάκη για το τελικό 53-45 του αγώνα.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Δενδρινό, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Κτιστάκης. Για τους Έμπυρους ξεχώρισαν οι Γεωργίου και Μαυρόγιαννης.