23.1%
50.0%
25.0%
15.2%

Έμπυροι Β.C. vs Carnavaliers 50-36 .Οι Έμπυροι που δεν συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες απέναντι στους Carnavaliers  στο δεύτερο δεκάλεπτο πήραν μια διαφορά διψήφια .Παρά την προσπάθεια των δεύτερων να γυρίσουν το παιχνίδι οι Έμπυροι κράτησαν την διαφορά  μέχρι το τέλος.Mvp του αγώνα ο Μαυρόγιαννης με 17 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι από τον Πασχάλη 0-2 οι Carnavaliers. Οι Έμπυροι πέρασαν μπροστά στο σκορ με 7-2, ο Μαυρόγιαννης με καλάθι από το ζωγραφιστό, με σουτ ο Τσάκαλος και με γκολ φάουλ ο Μαυρόγιαννης. Ο Πασχαλίδης με τρίποντο έκανε το 7-5 και ο Μαυρόγιαννης με 2/2 βολές το 9-5. Ο Ψιλόπουλος με τρίποντο πέτυχε το 9-8 και ο Βενιζέλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Θεοχαρόπουλος με 1/2 βολές το 12-8. Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-10 με σουτ από την γωνία ο Πασχαλίδης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δεληγιάννης με τρίποντο έκανε το 12-13. Οι Έμπυροι με σερί 13-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 25-13. Αρχικά ο Μαυρόγιαννης με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό, με 4 πόντους από τον Χρόνη και τον Τσάκαλο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Θεοχαρόπουλος. Ο Καλόγηρος πέτυχε με hook το 25-15 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-15 με τρίποντο ο Μαυρόγιαννης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ψιλόπουλος και ο Καλόγηρος με τρίποντο και ξανά ο Ψιλόπουλος με σουτ μείωσαν οι Carnavaliers σε 28-23. Ο Γκίκας με τρίποντο, με λει-απ ο Τσάκαλος και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Νέζος 35-23 οι Έμπυροι. Ο Ψιλόπουλος σκόραρε το 35-25 και ο Χρόνης και ο Μαυρόγιαννης έγραψαν το 39-25. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σακελλαρίδης το 39-27 για να τον μιμηθεί και ο Μαυρόγιαννης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 41-27. Το δεκάλεπτο τελείωσε 41-30 με τρίποντο ο Ψιλόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χρόνης με σουτ πέτυχε το 43-30 οι Έμπυροι. Μείωσαν οι Carnavaliers σε 43-36(3:43)αρχικά ο Καλόγηρος με καλάθι από το ζωγραφιστό, τρίποντο ο Ψιλόπουλος και με 1/2 βολές ο Καλόγηρος. Ο Χρόνης με σουτ από την γωνία και με τρίποντο σφράγισε την νίκη για την ομάδα του και ο Βενιζέλος με σουτ από την γωνία πέτυχε το τελικό 50-36.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Νέζος με 2 πόντους,13 ριμπάουντ,4 ασίστ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα και ο Χρόνης με 13 πόντους,6 ριμπάουντ,6 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ψιλόπουλος με 16 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.