25.9%
53.8%
36.1%
20.0%

Έμπυροι- Los Amigos 55-48.Ένα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες με τους Έμπυρους να περνούν μπροστά στο σκορ στο 2ο δεκάλεπτο και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι τέλους. Πολύ καλή εμφάνιση από τους πρωτοεμφανιζόμενους los amigos που πάλεψαν το ματς μέχρι το τέλος. Mvp του αγώνα ο Χρόνης με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Χρόνης 2-0 για τους Έμπυρους. Ο Βασιλακόπουλος με σουτ ισοφάρισε 2-2 για τους Los Amigos .Ο Χρόνης με λει-απ το 4-2 και ο Τεντόμας Νίκος με τρίποντο και ο Λέκκος από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 4-7. Με 2/2 βολές ο Δεμέτης καιωμε τρίποντο ο Βιτωράτος το 9-7 . Ο Σταφέτας με σουτ ισοφάρισε 9-9 και ο Νέζος από το ζωγραφιστό και ο Δεμέτης με 2/2 βολές έγραψαν το 13-9. Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-16 με σουτ ο Βασιλακόπουλος, με 1/2 βολές ο Αναστασίου, ξανά με σουτ ο Βασιλακόπουλος και με 2/2 βολές ο Τεντόμας Νίκος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βιτωράτος με τρίποντο ισοφάρισε 16-16 για τους Έμπυρους. Ο Βελέντζας με σουτ τι 16-18 για τους Los Amigos. Νέο τρίποντο ο Βιτωράτος και με λει-απ ο Κολοβός το σκορ έγινε το Καραγιώργης 21-18. Ο Σταφέτας με σουτ το 21-20 και ο Χρόνης με 1/2 βολές το 22-20. Με τρίποντο ο Τεντόμας Νίκος το 22-23 και ο Βιτωράτος απάντησε με τρίποντο και ο Καλτσής σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και το σκορ έγινε 27-23. Ο Τεντόμας Νίκος με 1/2 βολές το 27-24 και το δεκάλεπτο τελείωσε 30-24 με τρίποντο ο Καλτσής.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δεμέτης πέτυχε το 32-24 για τους Έμπυρους. Ο Σταφέτας με σουτ από την γωνιά το 32 -26 για τους Los Amigos. Ο Γκίκας με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Χρόνης με 5 πόντους του εγινε το 39-26. Ο Τεντόμας Βαγγέλης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 39-28. Ο Χρόνης με ντραιβ το 41-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε 41-33 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γεωργακόπουλος,με 1/2 βολές ο Χρηστέας και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βελέντζας.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βελέντζας με τρίποντο μείωσε 41-36 για τους Los Amigos . Ο Χρόνης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Δεμέτης με 4 πόντους του το σκορ έγινε 47-36 για τους Έμπυρους. Ο Τεντόμας Νίκος με τρίποντο και ο Τεντόμας Βαγγέλης με ντραιβ μείωσαν σε 47-41. Ο Βιτωράτος με 2/3 βολές και με 2 κολλητά τρίποντα του το σκορ έγινε 55-41. Το τελικό 55-48 πέτυχαν ο Γεωργακόπουλος με λει-απ, με 2/2 βολές ο Βασιλακόπουλος και με τρίποντο ο Σταφέτας.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Βιτωράτος με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Δεμέτης με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τεντόμας Νίκος με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Βελέντζας με 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο.