8.3%
47.1%
30.0%
22.7%

Πολύ δυνατή αποδείχθηκε η αναμέτρηση της Bronze League κατηγορίας μεταξύ των Έμπυρων και τον Underdogs. Τελικοί νικητές ήταν οι Έμπυυροι όπου με ένα σερι στην 4η περίοδο κλείδωσαν τη νίκη ενώ όλα μέχρι εκείνο το διάστημα έδειχναν αμφίρροπα. Το ματς ξεκίνησε με τον Βαμβακά να ανοίγει το σκορ για τους Underdogs. Με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Δεμέτης για τους Έμπυρους. Ο Ρούμπος πέτυχε το πρώτο τρίποντο του στο ματς για να απαντήσουν με δύο δίποντα ο Δημήτρης και ο Χρόνης για το 6-5. Δίποντο σημείωσε ο Βογιατζάκης, για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Αϊβαλιώτης. Νέο τρίποντο σημείωσε ο Σταθόπουλος για το 8-10 και με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Βιτωράτος. Με ένα δίποντο του Ρούμπου και ένα και ένα του Βιτωράτου έκλεισε η πρώτη περίοδος με σκορ 13-12 υπέρ των Έμπυρων.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Αϊβαλιώτη να ανοίγει το σκορ. Δύο δίποντα σημείωσαν οι Έμπυροι με τον Θεοχαρόπουλο και τον Νέζο. 6-0 σερί έτρεξαν οι Underdogs με τον Αϊβαλιώτη, τον Σταθόπουλο και τον Κεάλογλου να πετυχαίνουν από ένα δίποντο. Με τον ίδιο τρόπο ακριβώς απάντησαν οι Έμπυροι. Πρώτα ο Δεμέτης και ύστερα ο Μαυρογιαννης και τέλος ο Χρόνης έκαναν το 23-20 υπέρ των Έμπυροων. Στον πόντο μείωσε ο Βαμβακάς με δίποντο για να απαντήσει πάλι ο Χρόνης με τον ίδιο τρόπο την περίοδο έκλεισε με δικό του τρίποντο ο Ντζιλέπης για τους Underdogs.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με τον Βίτωρατο να πετυχαίνει δίποντο για τους Έμπυρους. Απάντησε με δικό του δίποντο ο Κεαλόγλου για να φέρει το ματς στα ίσα και το 27 όλα. Ο Μαυρογιάννης σημείωσε δίποντο ,για να απαντήσει αμέσως στην επόμενη φάση ο Ρούμπος με τρίποντο. Ο Χρόνης με δύο στις δύο βολές έβαλε ξανά μπροστά τους Έμπυρους και με μία βολή ο Βαμβακάς έκανε το σκορ 31 όλα. Σε εκείνο το σημείο ο Χρόνης πήρε φωτιά και πέτυχε πέντε προσωπικούς πόντους με δίποντο και στην επόμενη φάση καλάθι και φάουλ για το 36-31. Οι Underdogs τότε έκαναν ένα ξέσπασμα πετυχαίνοντας 9 σερί πόντους με τον Βογιατζάκη να σημειώνει το πρώτο δίποντο και να ακολουθεί ο Σταθόπουλος με δύσκολο καλάθι και φάουλ και ο Κεαλόγλου με τέσσερις σερί εύστοχες βολές. Το μόνο που κατάφεραν οι Έμπυροι ήταν να μειώσουν στο καλάθι με δίποντο του Χρόνη.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος του ματς οι Έμπυροι μπήκαν πολύ ζεστά μέσα. Πρώτα ο Μαυρογιάννης σημείωσε δίποντο για το 40 όλα και ύστερα ο Κολοβός με τρομερή συνεργασία πέτυχε και αυτός ένα δίποντο. Το μίνι σερί συμπλήρωσε ο Βιτωράτος με νέο δικό του τρίποντο. Το επιθετικό κρεσέντο των Έμπυρων δεν μπόρεσε να σταματήσει η μία βολή του Κελόγλου, με τον Χρόνη να παίρνει τη σκυτάλη και να σημειώνει δύο βολές, τον Βιτωράτο να πετυχαίνει νέο δίποντο και τον Μαυρόγιαννη να σημειώνει πέντε σερί πόντους για το 54-41. Οι Underdogs δεν μπορούσαν να βρουν στόχο στην επίθεση μέχρι που ο Αϊβαλιώτης πέτυχε μία βολή, έκανε το κλέψιμο και σημείωσε και καλάθι. Ακριβώς μετά η καλή άμυνα των Underdogs τους έδωσε ελπίδες με τον Ρούμπο να πετυχαίνει νέο τρίποντο για το 54-47 με δύο λεπτά να απομένουν. Η ευστοχία όμως των Έμπυρων σε εκείνο το χρονικό σημείο έκοψε τα φτερά των Underdogs. Ο Τσάκαλος και ο Θεοχαρόπουλος σημείωσαν από ένα δίποντο για να κλείσει το σκορ του ματς ο Μαυρογιάννης με δύο σερί δίποντα για το τελικό 62-47.

Συναρπαστικό ματς με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι μέχρι τις αρχές της τέταρτης περιόδου. Το ξέσπασμα των Έμπυρων δεν έδωσε όμως ελπίδες στους Underdogs για να διεκδικήσουν το ματς στο τέλος. MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Χρόνη με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ , 5 ασσιστ και 2 κλεψίματα. Σημαντική ήταν και η βοήθεια του Μαυρόγιαννη που σημείωσε 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες.Τέλος για τους Underdogs ξεχώρισε ο Ρούμπος με.10 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 ασσιστ.