0%
0%
0%
0%

Ο Ερμής κέρδισε με 56-47 τους Κροκόδειλους για να ισοφαρίσει σε 1-1 τη μεταξύ τους σειρά στον Έξτρα Γύρο των πλέι οφς της Dynamic League. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τους Κροκόδειλους, 8-13 στην πρώτη περίοδο, με τον Ερμή να προσπερνά με 21-16 στο 2ο δεκάλεπτο, αλλά τους Κροκόδειλους να ισοφαρίζουν για να πάμε στο ημίχρονο στο 26-27. Στην επανάληψη ο Ερμής προσπέρασε στο 30-29 και έφτασε στο 42-29 με 16-0 σερί, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 46-34 και τους Κροκόδειλους να πλησιάζουν σε 47-42 στην 4η περίοδο, αλλά τον Ερμή να καταφέρνει να φύγει με τη νίκη για να δώσει παράταση στη σειρά!

Τα λάθη ήταν 23-14 στο ματς, με τα κλεψίματα 9-13 και τις ασίστ 12-9. Στα ριμπάουντ ο Ερμής είχε τον απόλυτο έλεγχο, 64-35 με 25-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/22 τρίποντα και τους Κροκόδειλους 5/34. Στα δίποντα ο Ερμής είχε 42% και οι Κροκόδειλοι 33%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ψαρρος είχε 21 πόντους, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Τσιανας 15 πόντους, 16 ριμπάουντ. Για τους Κροκόδειλους ο Ηλιόπουλος Θ. είχε 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Παπας 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Καλομίρης 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ.