35.0%
54.5%
31.3%
31.6%

Σε ένα ματς ντέρμπι μέχρι και το τελευταίο λεπτό οι Εφτάψυχοι ήταν εκείνοι που έβγαλαν κάποιες κρίσιμες άμυνες, έτρεξαν στις τελευταίες επιθέσεις και πήραν τη νίκη με 59-54 κόντρα στα Χαμένα Ταλέντα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Κουνάβης με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καραγρηγορίου άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο για τα Χαμένα Ταλέντα, οι Εφτάψυχοι απάντησαν με 10-0 σερί των Παπαδόπουλου και Κόνσολα, 10-5 με καλάθι του Ψημάδη, 12-5 από τον Αλέξανδρο Γαλάνη, 12-8 με τρίποντο του Ψημάδη αυτήν τη φορά και νέο καλάθι από τον Παπαδόπουλο για το τελικό 14-8 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Καραγρηγορίου, Μπίλλης και Πενταγιώτης ξεκίνησαν την περίοδο με 0-5 και μείωσαν σε 14-13, ο Κουνάβης με ωραία ενέργεια έγραψε το 16-13, 16-19 με 0-6 σερί οι Ριζούλης, Μπίλλης και Πενταγιώτης, 22-19 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Παπαδόπουλος και Κουνάβης και τρίποντο του Πενταγιώτη για το τελικό 22-22 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο ο Κασβής έβαλε καλάθι για το 22-24, ο Αλέξανδρος Γαλάνης ισοφάρισε σε 24-24, οι Κυριακού και Καραγρηγορίου απάντησαν με 0-5 για το 24-29, οι Κουνάβης και Αλέξανδρος Γαλάνης μείωσαν σε 28-29, ο Πενταγιώτης απάντησε με τρίποντο για το 28-32, ο Κουνάβης έριξε ξανά στον πόντο με το 31-32, 31-34 ο Κασβής, 33-34 με καλάθι του Αλέξανδρου Γαλάνη, 33-36 από τον Μπίλλη, 39-36 με ένα τρίποντο του Δημόπουλου και ένα του Κουνάβη και 39-39 με ένα καλάθι του Κασβή και μια βολή του Ριζούλη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο Καραγρηγορίου έβαλε τρίποντο για το 39-42, ο Αλέξανδρος Γαλάνης μείωσε με δύο βολές σε 41-42, 41-44 ξανά ο Καραγρηγορίου, 44-44 με ένα καλάθι του Αλέξανδρου Γαλάνη και μια βολή του Παπαδόπουλου, 44-46 ο Καραγρηγορίου και πάλι, 45-46 ο Δημήτρης Γαλάνης με μια βολή, 45-48 ο Μπίλλης, 50-48 50-52 οι Καραγρηγορίου και Πενταγιώτης, 52-52 από τον Παπαδόπουλο, 52-54 ο Κασβής και 7-0 σερί στο τέλος οι Αλέξανδρος Γαλάνης, Παπαδόπουλος και Κουνάβης για να πάρουν τη νίκη οι Εφτάψυχοι με 59-54.

Για τους Εφτάψυχους, πέρα από τον Κουνάβη, πολύ καλός ήταν και ο Παπαδόπουλος με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες. Για τα Χαμένα Ταλέντα ξεχώρισαν οι Πενταγιώτης με 13 πόντους, 4 ρ