27.3%
50.0%
28.8%
8.3%

Οι Εφτάψυχοι πήραν τη νίκη κόντρα στο City B.C. σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι ως το ημίχρονο, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίχτες του κόουτς Δουρουντού έκαναν ένα τρομερό ξέσπασμα και πήραν την έβδομη τους νίκη στη λίγκα με σκορ 44-58. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Γαλάνης με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ 6 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το City άνοιξε το σκορ, ο Δημήτρης Γαλάνης ισοφάρισε σε 2-2, 4-2 ο Καρβούνης, 4-4 ξανά από τον Αλεξ Γαλάνη, 9-4 οι Κατσιβαρδάς και Κανιώτης, 9-7, 11-7 ο Καρβούνης, 11-11 οι Αναγνωστόπουλος και Τσάτος, 14-11 οι Συμπάρδης και Καρβούνης, 14-13 ο Παπαδόπουλος, 16-13 ο Συμπάρδης, 16-14 ο Τσάτος και 18-14 ο Πλούμπης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 18-16, 22-16 με 4-0 οι Κλαδάκης και Τετράδης, 22-24 με 0-8 οι Αλέξανδρος και Δημήτρης Γαλάνης και 24-24 από τον Καρβούνη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Εφτάψυχοι μπήκαν με ένα απίστευτο 0-16 με σκόρερ τους Αλέξανδρο Γαλάνη, Παπαδόπουλο και Τσάτο και έγραψαν το 24-40, 26-40 ο Καρβούνης, 26-42 ο Δημήτρης Γαλάνης, 28-42 ο Χριστοφοράτος, 28-45 οι Αλέξανδρος και Δημήτρης Γαλάνης, 31-45 οι Καρβούνης και Πλούμπης και 31-49 με τους Αλέξανδρο Γαλάνη και Τσάτο να βάζουν από δύο πόντους για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο το City μείωσε με τους Παπαευθυμίου και Καρβούνη σε 35-49, 35-55 οι Δημήτρης Γαλάνης, Τσάτος και Αλέξανδρος Γαλάνης, 38-55 ο Κουρμπέλας, 38-57 ο Τσάτος, 40-57 ο Συμπάρδης, 40-58 ο Αναγνωστόπουλος και 4-0 από τους Συμπάρδης και Πλούμπη για το τελικό 44-58 του αγώνα.

Για τους Εφτάψυχους, πέρα από τον Αλέξανδρο Γαλάνη, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Τσάτος, Δημήτρης Γαλάνης και Παπαδόπουλος. Για το City ξεχώρισε ο Καρβούνης.