26.9%
52.9%
37.2%
25.0%

Στο ντέρμπι κορυφής της κατηγορίας Golden, νικητές αναδείχθηκαν οι Undertakers επί των Εφτάψυχων B.C. με τελικό σκορ 54-62. Οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ στο ξεκίνημα, με τους Undertakers με καταιγισμό τριπόντων στη δεύτερη περίοδο να παίρνουν το προβάδισμα. Οι Εφτάψυχοι ροκάνισαν τη διαφορά στην τρίτη περίοδο, όμως οι Undertakers με την εμπειρία τους και παρά τις απουσίες κυριάρχησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήραν το ροζ φύλλο, καλύπτοντας και τη διαφορά από το πρώτο παιχνίδι. Αποτέλεσμα αυτού οι δύο ομάδες να είναι στην κορυφή με ρεκόρ 12-5, με τους Undertakers να υπερτερούν σε πιθανή ισοβαθμία.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Καραθανάσης (2-0), ο Σταυρόπουλος από κοντά πέτυχε το 2-2, ο Καραθανάσης το 4-2, ακολούθησε σερί 0-8 από Μπατζάκα, Σταυρόπουλο και Στρατηγαρέα για το 4-10, οι Εφτάψυχοι απάντησαν με σερί 12-0 για το 16-10 με τους Καραθανάση και Γαλάνη Α. και ο Σταυρόπουλος μείωσε σε 16-12 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Undertakers ήταν καυτοί από την περιφέρεια και πήραν το προβάδισμα. Ξεκίνησαν με σερί 0-6 για το 16-18 με τους Σταυρόπουλο, Stermashi και Μπατζάκα, ο Κόνσολας με τρίποντο πέτυχε το 19-18, ακολούθησαν δύο απανωτά τρίποντα από Σταυρόπουλο και Stermashi για το 19-24, οι Σφακιανάκης και Καραθανάσης πέτυχαν το 23-24,  οι Stermashi, Μπατζάκας και Στρατηγαρέας έκαναν το 23-30, ο Γαλάνης Α. πέτυχε το 25-30, ο Στρατηγαρέας απάντησε για το 25-32, ο Κουνάβης το 27-32, ο Κρητικός με τρίποντο το 27-35 και ξανά ο Κουνάβης για το 29-35 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Εφτάψυχους να προσπαθούν να ισορροπήσουν. Αρχικά, ο Δημόπουλος με τρίποντο μείωσε σε 32-35, οι Μπατζάκας, Σταυρόπουλος και Στρατηγαρέας έκαναν το 32-41, ο Καραθανάσης με πέντε προσωπικούς πόντους μείωσε σε 37-41, ο Σταυρόπουλος σημείωσε το 37-43, οι Καραθανάσης, Γαλάνης Δ. και Παπαδόπουλος ισοφάρισαν σε 43-43 και ο Μπατζάκας το 43-45, σκορ με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Εφτάψυχους να προσπαθούν, αλλά οι Undertakers χαμογέλασαν τελευταίοι. Ο Σφακιανάκης ισοφάρισε σε 45-45, ο Κρητικός με ένα τρίποντο και 2 βολές σημείωσε το 45-50, ο Σφακιανάκης με μια βολή το 46-50, με τον ίδιο τρόπο ο Κρητικός για το 46-51, ο Κουνάβης με τρίποντο έδωσε ανάσα στην ομάδα του για το 49-51, ακολούθησε σερί 0-7 από Μπατζάκα και Σταυρόπουλο για το 49-58, ο Γαλάνης Δ. μείωσε σε 51-58, ο Stermashi απάντησε για το 51-60, οι Γαλάνης Δ. και Καραθανάσης πέτυχαν το 54-60 και ο Μπατζάκας με 2/2 βολές διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 54-62.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Μπατζάκας, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Σωτηρόπουλος και Σταυρόπουλος. Από τους Εφτάψυχους, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των             Καραθανάση και Κουνάβη.