22.2%
50.0%
38.3%
9.1%

Την νίκη τις αγωνιστικής πέτυχαν οι Ζαππατίστας απέναντι στους ReTirees με 63-57.Οι νικητές πήραν τα ηνία του αγώνα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και δεν το έχασαν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. MVP του αγώνα ο Κοντοπυράκης με 22 πόντους, 11 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Το πρώτο καλάθι του αγώνα πέτυχε με σουτ ο Στόλης  0-2 για τους ReTirees.Ο Ζαμπέτης , ο Κοντοπυράκης και ο Ράπτης έδωσαν το προβάδισμα στους Ζαππατίστας 6-2.Ο Μιχαηλίδης την ασίστ και το καλάθι ο Σαρρής για το 6-4.Ο Μπαρμπερίδης με 2/2 βολές έκανε το 8-4.Ο Στόλης με 1/2 βολές ,με σουτ ο Κατιάκος  ,με ανάποδο λει-απ του Στόλη και με 2/2 βολές του Μιχαηλίδη έγινε το 8-11.Ο Κοντοπυράκης από την γραμμή των βολών 1/2 για το 9-11.Απάντησε με σουτ ο Γιαμαίος για το 9-13.Με τρίποντο ο Παπαντωνίου και από την ασίστ του Μπαρμπερίδη ο Κοντοπυράκης το λει-απ έγραψαν το 14-13.Ο Αντωνόπουλος με σουτ πέτυχε το 14-15.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 16-15 ο Κοντοπυράκης με hook.
Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με 2/2 βολές ο Κοντοπυράκης και το 18-15.Από το high post ο Κωστούλας πέτυχε το 18-17 για τους ReTirees .Ξανά ο Κοντοπυράκης με 4 πόντους έγραψε το 22-17 για τους Ζαππατίστας.Ο Αντωνόπουλος με σουτ πέτυχε το 22-19.Με 2/2 βολές του Παπαντωνίου το σκορ έγινε 24-19.Ο Πλεξουσάκης την ασίστ και το καλάθι ο Στόλης για το 24-21.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Γκολές το καλάθι ,από την γωνία με σουτ ο Τσουράπης και με κλέψιμο και λει-απ ο Παπαντωνίου έγραψαν το 30-21.Ο Σαρρής ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχε το 30-23.Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε για τους Ζαππατίστας και ο Κιτσαντάς και έκανε το 32-23.Με τρίποντο ο Στόλης μείωσε σε 32-26 .Ο Ζαμπέτης σημείωσε με σουτ του το 34-26.Ο Πλεξουσάκης από την γραμμή των βολών 2/2 έγραψε το 34-28.Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-28 με λει-απ ο Μπαρμπερίδης.
Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με σουτ από τον Ζαμπέτη για το 38-28.Με σερί 0-10 οι ReTirees ισοφάρισαν 38-38 με 8 πόντους του Κατιάκου και με 2/2 βολές του Σαρρή .Ο Ράπτης με λει-απ και ο Κοντοπυράκης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 42-38.Ο Στόλης από την γραμμή των βολών 1/2 έκανε το 42-39.Για τους Ζαππατίστας ο Ράπτης και ο Παπαντωνίου με 1/2 βολές έγραψαν το 44-39.Ο Κωστούλας με 1/2 βολές και ο Κατιάκος με coast to coast μείωσαν σε 44-42.Το δεκάλεπτο τελείωσε 49-42 με 2/4 βολές ο Γκολές, με hook ο Κιτσαντάς και με 1/2 βολές του Παπαντωνίου.
Τελευταίο δεκάλεπτο και πάλι την αρχή για τους Ζαππατίστας έκανε ο Ζαμπέτης αξιοποιώντας την ασίστ του Κιτσαντά 51-42.Ο Κατιάκος με γκολ φάουλ έκανε το 51-45 για τους ReTirees.Απάντησε με γκολ φάουλ και ο Κιτσαντάς και έγραψε το 54-45.Ο Αντωνόπουλος και ο Κατιάκος με λει-απ μείωσαν σε 54-49.Με τον Ζαμπέτη να γράφει με τρίποντο το 57-49.Άμεση απάντηση, από τον Στόλη με τρίποντο το 57-52,1/2 βολές από τον ίδιο και η ασίστ του στον Μιχαηλίδη το σκορ έγινε 57-55.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Κοντοπυράκης έκανε το 59-55.Ψυχραιμός με 2/2 βολές του Κωστούλα έγινε το 59-57 (0:40). Ο Ζαμπέτης αστόχησε μάζεψε το επιθετικό ριμπάουντ ο Κοντοπυράκης και με 1/2 βολές το 60-57(0:22,5). Ο Κατιάκος αστόχησε στο τρίποντο το ριμπάουντ ο κορυφαίος Κοντοπυράκης 2/2 βολές 62-57(0:09,9). Άστοχος και ο Στόλης στο τρίποντο το ριμπάουντ ο Ζαμπέτης και με 1/2 βολές έγραψε το τελικό 63-57 με τον Πλεξουσάκη να μην βρίσκει στόχο στο τελευταίο σουτ του αγώνα.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κιτσαντάς με 7 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Παπαντωνίου με 9 πόντους ,5 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ζαμπέτης με 12 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κατιακός με 17 πόντους ,11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο, ο Στόλης με 15 πόντους,8 ριμπάουντ ,5 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Σαρρής με 6 πόντους και 13 ριμπάουντ.