0%
0%
0%
0%

Οι Ζαππατίστας κέρδισαν με 28-69 τους Saints για να παραμείνουν αήττητοι στον όμιλο, μπαίνοντας πολύ δυνατά στο ματς και παίρνοντας διαφορά 20 πόντων από την πρώτη περίοδο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Κοτρωνη, για να απαντήσουν οι Ζαππατίστας με 0-12 σερί από τον Μπαρμπεριδη, τον Παπαντωνίου και τον Λακιο. Ο Κορλος μείωσε σε 5-12, με τον Μπαρμπεριδη και τον Παπαντωνίου να σκοράρουν για το 5-18 για να φέρει ο Λακιος το ματς στο 5-25 στην περίοδο. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μπαρμπεριδης με τον Παπαντωνίου και τον Κοβατσο ήταν που σκόραραν για το 7-31, με τον Σαρδιανο να απαντά. Ο Κοντοπυαρης έφερε το ματς στο 9-33, με τον Λακιο και τον Ραπτη να κλείνουν το ημίχρονο στο 9-37. Στην επανάληψη ο Κοτρωνης ήταν που σκόραρε για το 12-37, με τον Ραπτη και τον Παπαντωνίου να απαντούν. Ο Καλογερόπουλος με τον Κοτρωνη σκόραραν για το 17-44, για να έρθουν ο Λακιος με τον Μπαρμπεριδη για το 17-52 των Ζαππατίστας. Ο Κοτρωνης έγραψε το 19-52, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Λακιο. Στην 4η περίοδο ο Κοντοπυρακης με τον Λακιο έγραψαν το 21-57 και το 23-61 για να έρθουν ο Παπαντωνίου με τον Μπαρμπερίδη για το 23-68. Ο Σαρδιανος μείωσε σε 27-68, με το ματς να κλείνει στο 28-69.

Τα λάθη ήταν 24-14, τα κλεψίματα 7-19 και οι ασίστ 4-17. Στα ριμπάουντ οι Ζαππατίστας είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 28-48 με 6-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/11 τρίποντα και τους Saints 5/18. Στα δίποντα οι Saints είχαν 17% και οι Ζαππατίστας 55%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λακιος είχε 23 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Παπαντωνίου 18 πόντους, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Μπαρμπερίδης 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 7 κλεψίματα. Για τους Saints ο Κοτρωνης είχε 10 πόντους, 7 ριμπάουντ.