0%
0%
0%
0%

Οι Έμπυροι B.C. κέρδισαν με 64-78 την Ήρεμη Δύναμη, παίρνοντας προβάδισμα στο 2ο ημίχρονο, με τον Βιτωράτο να γράφει 35 πόντους σε 37 λεπτά συμμετοχής με 57% στα δίποντα και 36% στα τρίποντα, την ώρα που η Ήρεμη Δύναμη είχε 0/12 τρίποντα στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-6 για τους Έμπυρους B.C. από τον Βιτωρατο και τον Θεοχαρόπουλο, για να απαντήσουν ο Μπουρας με τον Κοτσιωτα για το 9-6. Ο Κολοβος έβαλε την ομάδα του μπροστά, 9-11, με τον Κωλετσα να απαντά, 14-13, και το δεκάλεπτο να κλείνει από Βιτωρατο και Κοτσιωτα στο 16-16. Στη 2η περίοδο ο Κωλετσας με τον Καλομαλο έφεραν την Ήρεμη Δύναμη στο 22-16, για να σκοράρουν ο Κουβαρας με τον Κοτσιωτα για το 27-18. Οι Έμπυροι B.C. απάντησαν με Κολοβο και Θεοχαρόπουλο για την ισοφάριση και το 28-28, για να προσπεράσουν με τους δυο τους και να γράψει ο Βιτωρατος το 29-34, πριν κλείσει ο Κοτσιωτας το ημίχρονο στο 31-34. Στην επανάληψη Βιτψρατος και Κολοβος έφεραν την ομάδα τους στο 31-38, με τον Μπουρα και τον Κωλετσα να απαντούν. Ο Βιτωρατος σκόραρε με τον Τσακαλο για το 35-42, αλλά ο Κοτσιωτας με τον Καλομαλο μείωσαν στον πόντο, 41-42. Ένα σερί 0-16 για τους Έμπυρους B.C. ήταν που τους έβαλε σε θέση οδηγού στο ματς για τα καλά, με τον Βιτωρατο να βάζει 9 πόντους στο διάστημα αυτό και τον Τσακαλο με τον Κολοβο να βοηθούν ως το 41-58. Ο Κουβαρας με τον Κοτσιωτα και τον Μπουρα μείωσαν σε 47-58, για να κλείσει στο 49-60 η 3η περίοδος και να σκοράρουν ο Καλτσης με τον Βιτωρατο για το 49-67 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Κοτσιωτας με τον Κουβαλα μείωσαν σε 57-69, με τον Τσακαλο και τον Βιτωρατο να γράφουν το 57-75. Ο Μπουρας με τον Μπιτσικα μείωσαν σε 62-75, για να κλείσει το ματς από Κουβαρα και Βιτωρατο στο 64-78.

Τα λάθη ήταν 24-17 στο ματς, τα κλεψίματα 9-17 και οι ασίστ 9-19. Στα ριμπάουντ οι Έμπυροι B.C. είχαν τον πρώτο λόγο, 39-46 με 12-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/23 τρίποντα και την Ήρεμη Δύναμη 0/12. Στα δίποντα η Ήρεμη Δύναμη είχε 43% και οι Έμπυροι B.C. 41%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βιτωρατος είχε 35 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Κολοβος 18 πόντους, 16 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Θεοχαρόπουλος 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Τσακαλος 7 πόντους, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Καλτσης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ. Για την Ήρεμη Δύναμη ο Κοτσιωτας είχε 23 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Κωλετσας 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Κουβαρας 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μπουρας 11 πόντους, 9 ριμπάουντ.