0%
0%
0%
0%

Η Ήρεμη Δύναμη κέρδισε με 47-43 τους Glory Road για να κλείσει τον όμιλο στο 5-2-1 και να περιμένει τα υπόλοιπα ματς για να δει αν τελικά θα είναι στο Challenge League.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-6 για τους Glory Road από τον Μαυρομματη για να απαντήσουν ο Λαμπρου, ο Καλομαλος και ο Κωλετσας για το 10-6 της Ήρεμης Δύναμης. Ο Τζουνακος μείωσε σε 10-8, με τον Λάμπρου και τον Κουβαρα να απαντούν για το 15-8. Στη 2η περίοδο ο Καραγιαννίδης Χ. σκόραρε για το 15-10, με τον Λάμπρου να φέρνει την ομάδα του στο 18-10 και το 21-12, για να σκοράρει ο Κωλετσας για το 23-12. Ο Μαναζης με τον Καλλιτσαντση απάντησαν ως το 23-16, για να σκοράρει ο Γυπαρακης Κ. για το 25-19 λίγο μετά. Ο Κωλετσας έφερε το ματς στο 27-19, με τον Καραγιαννίδη Κ. να μειώνει σε 27-23 για να κλείσει το ημίχρονο ο Γυπαρακης Γ. στο 27-25. Στην επανάληψη ο Μαναζης με τον Καλλιτσάντση έβαλαν μπροστά τους Glory Road, 27-33, ολοκληρώνοντας ένα 0-13 για την ομάδα τους που διέκοψε ο Λαμπρου. Ο Καραγιαννης Κ. με τον Μαναζη ήταν που έφεραν τους Glory Road στο 29-37, με τον Κουβαρα να απαντά, αλλά το δεκάλεπτο να κλείνει στο 31-39 από τον Γυπαρακη Γ.. Η Ήρεμη Δύναμη πέτυχε την ανατροπή στην 4η περίοδο, προσπέρασε με ένα 12-0 σερί μπροστά στο σκορ, ο Κουβαρας, ο Κωλέτσας και ο Λαμπρου σκόραραν ως το 43-39, με τους Glory Road να ισοφαρίζουν με τον Μαναζη σε 43-43, για να απαντήσει ο Κουβαρας για το 47-43 και τη νίκη της ομάδας του.

Τα λάθη ήταν 21-8 στο ματς, τα κλεψίματα 4-12 και οι ασίστ 12-10. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν μοιρασμένοι 50-55 με 9-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/16 τρίποντα και τους Glory Road 3/25. Στα δίποντα η Ήρεμη Δύναμη είχε 33% και οι Glory Road 26%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λαμπρου είχε 14 πόντους, 28 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Κουβαρας 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κωλετσας 14 πόντους, 3 ασίστ. Για τους Glory Road ο Μαναζης είχε 15 πόντους, 13 ριμπάουντ.