23.5%
33.3%
40.0%
15.4%

Θαλασσόλυκοι – Ακαδημίες Red-Dicolo 50-46.Οι Θαλασσόλυκοι πήραν μια πολύ δύσκολη νίκη απέναντι στις Ακαδημίες Red-Dicolo που αγωνίστηκαν με πολλές ελλείψεις . Οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά οι νικητές έχοντας καλύτερες επιλογές στο φινάλε του παιχνιδιού κατέκτησαν την νίκη. Mvp του αγώνα ο Τσιλιώρης με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με ιδανικά για τους Θαλασσόλυκους 5-0 με καλάθι ο Αρχέλαος και τρίποντο ο Πρέκας Παναγιώτης. Ο Κλωνάρης με σουτ πέτυχε το 5-2 για τις Ακαδημίες Red-Dicolo. Με σουτ από την γωνία ο Παπαδάκης το 7-2 και ο Γραμματόπουλος με σουτ πέτυχε το 7-4. Με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Αρχέλαος το 9-4 και ο Κλωνάρης με σουτ, με τρίποντο ο Σταμούλης και με φόλοου ο Μπουλούκος έγινε το 9-11. Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-11 με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Αρχέλαος και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσιλιώρης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βασιλόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε το 15-11 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Γιαννούλης με σουτ από την γωνία πέτυχε το 15-13 για τις Ακαδημίες. Ο Αρχέλαος με 2/2 βολές και ο Τσιλιώρης με σουτ και με τρίποντο έγραψαν το 22-13. Ο Γιαννούλης με σουτ το 22-15 και ο Τουρλούκης με ντράιβ το 24-15. Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-19 με σουτ από την γωνία ο Σταμούλης και με λει-απ ο Μπουλούκος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τσιλιώρης πέτυχε το 26-19 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Κυρίτσης σκόραρε το 26-21 για τις Ακαδημίες. Ο Τσιλιώρης με 2/2 βολές το 28-21 και ο Κυρίτσης από το ζωγραφιστό το 28-23. Ο Αρχέλαος με σουτ το 30-23 και το ματς ήρθε στα ίσα 30-30, αρχικά με 1/2 βολές ο Σταμούλης, με ντράιβ ο Κυρίτσης, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κλωνάρης και ο Μπουλούκος με σουτ. Ο Πρέκας Παναγιώτης με τρίποντο έκανε το 33-30 και ο Κλωνάρης με τρίποντο ισοφάρισε 33-33.το δεκάλεπτο τελείωσε 35-33 με σουτ ο Πρέκας Παναγιώτη.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παπαδάκης με σουτ έκανε το 37-33 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Γραμματόπουλος σκόραρε το 37-35 και ο Αρχέλαος και ο Παπαδάκης πέτυχαν το 41-35. Σκόραρε το 41-37 ο Κυρίτσης με σουτ. Ο Τσιλιώρης με τρίποντο έκανε το 44-37 και ο Κυρίτσης με τρίποντο και ο Σταμούλης με σουτ μείωσαν σε 44-42. Ο Τσιλιώρης έκανε το 46-42 και ο Κλωνάρης με 2/2 βολές το 46-44. Ο Τουρλούκης και ο Τσιλιώρης με 1/2 βολές και ο Τουρλούκης με 2/2 βολές πέτυχε το 50-44. Το τελικό 50-46 έγραψε ο Κλωνάρης με σουτ.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Αρχέλαος με 12 πόντους, 1 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κλωνάρης με 16 πόντους, 19 ριμπάουντ(15-4),3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.