15.4%
57.7%
38.1%
13.6%

Οι Anonymous αν και στην τρίτη περίοδο βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο, κατάφεραν να κάνουν μια φανταστική τέταρτη περίοδο, όπου γύρισαν από το -10 για να πάρουν εκείνοι τελικά τη νίκη με 54-56 κόντρα στους Θαλασσόλυκους. MVP του αγώνα ήταν ο Χάρης Μαλαθούνης με 13 πόντους, 15 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έδειξαν πως έχουν έρθει καλά διαβασμένες στις αντίπαλες επιθέσεις, με αποτέλεσμα και οι δύο να δυσκολεύονται να σκοράρουν. Μαλαθούνης και Δρόσος ξεκίνησαν το ματς με 0-4, 2-4 ο Βασιλακόπουλος, 2-6 ο Σακελαρόπουλος, 4-6 ο Βασιλακόπουλος ξανά, 4-8 ο Κωνσταντινίδης, 6-8 ο Αρχέλαος, 6-10 ο Μαλαθούνης, 8-10 ο Κωνσταντινίδης ξανά, 8-14 οι Σακελαρόπουλος και Βλάχος και 10-14 από τον Αρχέλαο για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Θαλασσόλυκοι άρχισαν να παίρνουν μπρος επιθετικά, με τους Anonymous να χάνουν το προβάδισμα, αλλά να μένουν κοντά στο σκορ. Αρχέλαος και Τσιλιώρης ισοφάρισαν σε 14-14, 14-15 ο Μαλαθούνης, 16-15 ο Βασιλακόπουλος, 16-17 ο Κοντάμπασης, 18-17 ο Αρχέλαος, 18-20 ο Κωνσταντινίδης, 24-20 οι Αρχέλαος και Τσιλιώρης, 24-22 ο Κωνσταντινίδης ξανά, 27-22 ο Πρέκας, 27-24 από τον Μαλαθούνη, 31-24 οι Παπαδόπουλος και Καραγιαννιδης και τρίποντο του Σακελαρόπουλου για το τελικό 31-27 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Θαλασσόλυκοι συνέχισαν φορτσάτοι, άνοιξαν τη διαφορά μέχρι και τους 10, όμως λίγο πριν κλείσει η περίοδος οι Anonymous βρήκαν κάποιους πόντους που τους έδωσαν ψυχολογία. Ο Δρόσος μείωσε σε 31-28, 35-28 οι Τσιλιώρης και Αρχέλαος, 35-30 ο Σακελαρόπουλος, 37-30 ο Αρχέλαος, 37-34 οι Βλάχος και Σακελαρόπουλος, 44-34 με ένα 7-0 οι Αρχέλαος, Παπαδόπουλος και Γκότσης και απάντηση με 0-4 οι Βλάχος και Σακελαρόπουλος για να ρίξουν τη διαφορά στους 6 και να κλείσουμε την περίοδο με 44-38.

Στην τελευταία περίοδο το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά, με τις εναλλαγές στο προβάδισμα να είναι αρκετές. Σακελαρόπουλος και Μαλαθούνης μείωσαν σε 44-42, 46-42 ο Δρόσος, 46-44 ο Βλάχος, 48-44 Τσιλιώρης, 48-51 με 0-7 σερί οι Δρόσος και Μαλαθούνης, 52-51 οι Τσιλιώρης και Αρχέλαος, 52-56 οι Βλάχος, Μαλαθούνης και Σακελαρόπουλος και 54-56 από τον Αρχέλαο. Στη συνέχεια ακολούθησε μια άστοχη επίθεση των Anonymous και η τελευταία κατοχή ανήκε στους Θαλασσόλυκους με περίπου δέκα δευτερόλεπτα να μένουν και να πηγαίνουν για σουτ ισοφάρισης, το οποίο όμως ήταν άστοχο, με αποτέλεσμα οι Anonymous να παίρνουν μια πολύ σημαντική νίκη για την πορεία τους στο καλοκαιρινό πρωτάθλημα.

Για τους Anonymous, πέρα από τον Μαλαθούνη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Σακελαρόπουλος και Δρόσος. Για τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισαν οι Αρχέλαος και Τσιλιώρης.