36.4%
45.5%
36.4%
24.1%

Ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος το Be The Bee vs Θαλασσόλυκοι, με τους δεύτερους να παίρνουν έχουν ένα μικρό προβάδισμα σε όλο το τέταρτο δεκάλεπτο και να να το κρατούν για να φύγουν νικητές με 55-59. MVP του αγώνα ήταν ο Δήμος Δημητριάδης με 27 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έδειξαν δίψα για νίκη, παίζοντας ποιοτικό μπάσκετ, με τους Be The Bee με παίρνουν ένα μικρό κεφάλι. Ο Δημητριάδης ξεκίνησε με 0-2, ο Παλαμιδάς απάντησε με 5 δικούς του πόντους για το 5-2, 5-4 ο Βασιλακόπουλος, 7-4 ο Οικονόμου, 7-6 Δημητριάδης ξανά, 10-6 οι Οικονόμου και Παλαμιδάς, 10-8 ο Βασιλακόπουλος, 14-8 οι Πολυχρόνης και Παλαμιδάς, 14-13 οι Δημητριάδης και Χριστοδουλόπουλος, 16-13 ο Παλαμιδάς, 16-14 ο Παπαδόπουλος και 17-14 ο Παλαμιδάς ξανά για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Θαλασσόλυκοι έκαναν καλύτερη εκκίνηση, όμως στο δεύτερο μισό οι Be The Bee φόρτσαραν ξανά και πήραν πίσω το προβάδισμα. Δημητριάδης και Γιώργος Γκότσης έγραψαν το 17-18, 19-18 ο Βλάχος, 19-23 οι Δημητριάδης και Γκότσης ξανά, 23-23 ο Παλαμιδάς με δύο δικά του καλάθια, 23-25 ο Βασιλακόπουλος, 28-25 οι Οικονόμου και Παλαμιδάς, 28-27 ο Γκότσης και 31-27 με τρίποντο του Παλαμιδά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το ματς απέκτησε γρήγορο ρυθμό, οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να επιβληθούν η μία στην άλλη, με τους Θαλασσόλυκους να κλείνουν δεκάλεπτο έχοντας το προβάδισμα. Ο Ιωσηφίδης έγραψε το 34-27, 34-36 οι Χριστοδουλόπουλος, Βασιλακόπουλος και Δημητριάδης, 40-36 οι Ιωσηφίδης και Παλαμιδάς, 40-40 οι Βασιλακόπουλος και Κόκλας, 43-40 οι Ιωσηφίδης και Παλαμιδάς ξανά, 43-43 ο Δημητριάδης, 44-43 ο Παλαμιδάς και 44-48 με ένα 0-5 του Δημητριάδη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Be The Bee πληγώθηκαν από τον τραυματισμό του Παλαμιδά, παρόλα αυτά στα τελευταία λεπτά προσπάθησαν για μια ανατροπή, όμως οι Θαλασσόλυκοι έμειναν ψύχραιμοι και έφυγαν νικητές. Ο Οικονόμου μείωσε σε 46-48, 46-50 ο Γιώργος Γκότσης, 48-50 ο Παλαμιδάς, 48-52 ο Χριστοδουλόπουλος, 50-52 ο Οικονόμου ξανά, 50-58 οι Δημητριάδης και Βασιλακόπουλος, 55-58 οι Σταματακόπουλος και Βλάχος και 55-59 με μια βολή του Βασιλακόπουλου 8 δευτερόλεπτα πριν τβληξη για να καθαρίσει τη νίκη και παράλληλα να σημειώσει το τελικό σκορ.

Για τους Θαλασσόλυκους πέρα από τον Δημητριάδη, καλό ματς έκαναν επίσης οι Γιώργος Γκότσης και Χριστοδουλόπουλος. Για τους Be The Bee ξεχώρισαν οι Οικονόμου και Παλαμιδάς.