0%
66.7%
28.9%
18.9%

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι οι Θαλασσόλυκοι επιβλήθηκαν των Coffeewaukee Bugs με 58-54 . Οι δύο ομάδες μπήκαν με πολύ όρεξη και διάθεση , έπειτα από την πολύμηνη απουσία , και παρέμειναν ανταγωνιστικές για 40 λεπτά.
Ο παίκτης που έκανε την διαφορά και συνέβαλε τα μέγιστα για την νίκη των Θαλασσόλυκων ήταν ο Γιάννης Αρχέλαος με 20 π.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τους Coffeewaukee Bugs να μπαίνουν πιο δυνατά και να ελέγχουν τον ρυθμό τρέχοντας ένα σερί 7-0. Οι Θαλασσόλυκοι βρήκαν τις απαντήσεις τους και στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 12-10 υπέρ των Coffeewaukee Bugs. Κάπου εκεί όμως ο Τσομπάνογλου για τους Coffeewaukee Bugs πήρε το όπλο του και με ένα δικό του κρεσέντο έκλεισε την πρώτη περίοδο με σκορ 18-12 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Δεύτερη περίοδος και με ενα σερί 6-0 οι Θαλασσόλυκοι πολύ γρήγορα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, από τους 6 πόντους οι 4 ήταν έργο του Αρχέλαου.  Στην συνέχεια την σκυτάλη πήρε ο Λιώνης για τους Coffeewaukee Bugs και με 5 δικούς του πόντους έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 23-18.  Με πόντους από τον εξαιρετικό Παναγιώτη Πρέκα και Καραγιαννίδη Τάσο οι Θαλασσόλυκοι κατάφερνα να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο στο -1 και τον φωτεινό πίνακα να δείχνει 25-24.

Με την έναρξη του δεύτερου ημίχρονου οι Θαλασσόλυκοι έκανα την μεγάλη αντεπίθεση.  Με ένα επιμέρους 2-17 κατάφεραν να προηγούνται 27-41 , για να φτάσουμε εκεί ο Γιάννης Αρχέλαος έκανε ένα εκρηκτικό 5λεπτο σημειώνοντας 8 πόντους και μοιράζοντας assists. Στο ίδιο σημείο 5 πόντους πέτυχε και ο Παναγιώτης Πρέκας.

Τι κι αν όλα έδειχναν οτι το παιχνίδι γέρνει προς το μέρος των Θαλασσόλυκων;

‘Αμεση απάντηση από τους Coffeewaukee Buga με 13-0 σκορ ( Δουλγεράκης 4 π.  , Ιωαννίδης 6 π. με 2 τρίποντα ) και η 3η περίοδος έκλεισε με προβάδισμα ενός πόντου για τους Θαλασσόλυκους 40-41.

Στην τελευταία περίοδο είδαμε ένα πραγματικό ντέρμπι με συνεχείς εναλλαγές του σκόρ. Λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα οι Coffeewaukee Bugs προηγούνταν με 47-43 . Τσιλιώρης και Αρχέλαος συνδυάστηκαν και με δικούς τους πόντους ξαναπέρασαν μπροστά οι Θαλασσόλυκοι με 47-49. Ο Βελαέτης για τους Coffeewaukee Bugs προσπάθησε  να κρατήσει την ομάδα του στην διεκδίκηση της νίκης αλλά Π. Πρέκας και Αρχέλαος ήταν ασταμάτητοι με αποτέλεσμα οι Θαλασσόλυκοι να πάρουν τελικά το ρόζ φύλλο με σκόρ 53-58.