5.0%
57.1%
51.0%
10.7%

Ο Άρειος Πάγκος συνέχισε νικηφόρα την πορεία του στη φετινή λίγκα κερδίζοντας τους Θαλασσόλυκους με 39-73, σε ένα ματς όπου μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά, έχτισε διαφορά και δεν προβληματιστηκε σε κανένα σημείο. MVP του αγώνα ήταν ο Pietro De Giacomi με 18 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Άρειος Πάγκος άνοιξε το σκορ με τον De Giacomi, ο Βασιλακόπουλος ισοφάρισε σε 2-2, 2-6 οι De Giacomi και Daineli, 4-6 ο Βασιλακόπουλος ξανά, 4-8 ο Κρεμαστός, 8-8 με 4-0 σερί από τον Αρχέλαο, 8-10 ξανά ο Κρεμαστός, 10-10 ο Βασιλακόπουλος, 10-14 οι Αργύρης και De Giacomi, 13-14 ο Καραγιαννίδης, 13-16 οι Μαυρόπουλος και Αργύρης βάζοντας από μια βολή και 15-16 από τον Αρχέλαο για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Άρειος Πάγκος μπήκε με 0-7 σερί των De Giacomi και Σαμοΐλη, ο Αρχέλαος μείωσε με δύο βολές σε 17-23, 17-25 ο De Giacomi, 19-25 ο Τσιλιώρης και 0-11 σερί οι Σαμοΐλης, Αργύρης, Μαυρόπουλος και Κρεμαστός για το τελικό 17-36 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Θαλασσόλυκοι με τον Αρχέλαο και τον Βασιλακόπουλο μείωσαν σε 24-36, ο Άρειος Πάγκος απάντησε με 0-12 σερί για το 24-48 με τους De Giacomi, Μαυρόπουλο, Σαμοΐλη και Κρεμαστό, 27-48 οι Αρχέλαος και Τουρλούκης, 27-50 ο Αργύρης και 29-50 ο Βασιλακόπουλος για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο ο Σαμοΐλης έγραψε το 29-52, 31-52 ο Βασιλακόπουλος, 31-53 ο Daineli, 33-53 ο Τσιλιώρης, 33-56 ο Μαυρόπουλος με τρίποντο, 35-56 ο Αρχέλαος, 35-58 ο De Giacomi, 37-58 ο Βασιλακόπουλος, 37-60 ο De Giacomi ξανά, 39-60 ο Αρχέλαος και 0-13 σερί από τους Αργύρη, Μαυρόπουλο, Σαμοΐλη και κρεμαστό για το τελικό 39-73 του αγώνα.

Για τον Άρειο Πάγκο, πέρα από τον De Giacomi, σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Μαυρόπουλος, Κρεμαστός και Σαμοΐλης. Για τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισαν οι Αρχέλαος και Βασιλακόπουλος.