10.0%
54.5%
44.7%
24.0%

Στο 3-4 ανέβηκαν οι Ball Pistols μετά την επικράτηση τους επί των Θαλασσόλυκων. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μόλις για ένα δεκάλεπτο, με τους Pistols να παίρνουν τα ηνία του αγώνα από τη 2η περίοδο και μετά κάνοντας το 22-30 στο 1ο ημίχρονο και το 32-43 με το τέλος της 3ης περιόδου. Τίποτα δεν άλλαξε και στη 4η με τη διαφορά να ανοίγει κι άλλο και τους Θαλασσόλυκος να μην έχουν τις λύσεις για να αντιδράσουν. Τελικό σκορ 42-58

Η αναμέτρηση των Θαλασσόλυκων με των Ball Pistols, θα ανοίξει με 2 πολύ όμορφες ενέργειες, η μία αμέσως μετά το τζάμπολ με σκόρερ τον Τζουανάκο και η άλλη με το γκολ φάουλ του Χριστοδουλόπουλου. Οι 2 ομάδες έχουν μπει ζεστές στο παιχνίδι, καθώς οι Θαλασσόλυκοι βρίσκουν σκορ από τους Καρυάμη και Κοσσυβάκη, ενώ οι Pistols με τον Χατζηβασιλείου, τον Μακρή και τον Κουμουρτζή για να διαμορφωθεί το 9-6 μόλις στο 5ο λεπτό του 1ου δεκαλέπτου. Το 2ο 5λεπτο δεν θα είναι το ίδιο παραγωγικό με τους περισσότερους πόντους να καταλήγουν στο καλάθι από την γραμμή των ελευθέρων βολών και εν τέλει θα λήξει στο 13-11 υπέρ των Θαλασσόλυκων.

Αμέσως τρίποντο από τον Πέτσο στο ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου, για να συμπληρώσει ο Τζουανάκος με ένα ακόμα καλάθι στον αιφινδιασμό. Χριστοδουλόπουλος, Ξυγκάκης με δίποντο και τρίποντο, Τσακμάκης και Αλεξόπουλος με ένα φοβερό hook θα γράψουν το 23-17 στην αναμέτρηση. Πάντα μπροστά οι Ball Pistols, οι οποίοι καταφέρουν να πάρουν διαφορά μέχρι και με 10 πόντους με 28-18, μετά από το τρίποντο του Ξυγκάκη. Το 2ο δεκάλεπτο κυμαίνεται με τους Ball Pistols σταθερά μπροστά και θα ολοκληρωθεί με το σκορ στο 30-22.

Οι θαλασσόλυκοι φυσικά και δεν το βάζουν κάτω, θα πάνε την διαφορά μέχρι και στους 4 πόντους και συγκεκριμένα στο 32-28. Οι Pistols ωστόσο, θα ξαναπάρουν σημαντικό προβάδισμα 8 πόντων, μετά το καλάθι του Κουμουρτζή. Αρκετές οι βολές στα επόμενα λεπτά, ώσπου η διαφορά θα πάει μέχρι και τους 11 πόντους υπέρ των Ball Pistols, να μειώσουν προσωρινά οι Θαλασσόλυκοι μετά από δίποντο του Αλεξόπουλου και να βρουν ξανά τους εαυτούς τους να υπολείπονται των αντιπάλων τους με 11, αφού λίγο πριν την λήξη του 3ου δεκαλέπτου ο Τσακμάκης σκόραρε για να γράψει το 43-32.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικό για τους Pistols οι οποίοι έσφιξαν πολύ στην άμυνα, έδωσαν μηδενικά περιθώρια στον αντίπαλο και απέκτησαν διαφορά μέχρι και 20 πόντων, αφού ευστόχησε ο Σπύρου για 2. Ο Χριστοδουλόπουλος στην τελευταία επίθεση που είχε να εκδηλώσει η ομάδα του θα ευστοχήσει στο πρώτο δικό του σουτ 3 πόντων για να λήξει το παιχνίδι με την ευρεία διαφορά των 16 πόντων και το σκορ στο 58-42.

MVP της αναμέτρησης ο Ξυγκάκης Αριστείδης με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 ασσιστ.