7.7%
50.0%
32.5%
16.2%

Την πρώτη τους νίκη στη λίγκα έκαναν οι Cans, καθώς επικράτησαν των Θαλασσόλυκων με 48-36. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο ως το ημίχρονο, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο οι νικητές έτρεξαν ένα 13-0, το οποίο τους έδωσε διψήφια διαφορά για να έρθει το ροζ φύλλο με σχετική άνεση στο τέλος. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βασίλης Μορφονιός με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Βασιλακόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Μορφονιός και Παναγιώτης Κίτσος απάντησαν με 5-0 σερί για το 5-2, 5-4 με δύο βολές του Χριστοδουλόπουλου και τρίποντο του Κίτσου για το τελικό 8-4 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Αλεξόπουλος, Βασιλακόπουλος, Πρέκας, Τουρλούκης και Φίλιππας μπήκαν με ένα δυναμικό 0-11 σερί και έγραψαν το 8-15, 9-15 με μια βολή του Χάρη Κίτσου, 9-17 ο Χριστοδουλόπουλος, 16-17 με 7-0 σερί οι Μορφονιός και Παναγιώτης Κίτσος, 16-22 από τους Πρέκα και Βασιλακόπουλο και 19-22 ξανά με πόντους του Μορφονιού για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σωτήρης Κίτσος ισοφάρισε σε 22-22, 22-24 με καλάθι του Βασιλακόπουλου, 24-24 ο Μορφονιός, 24-26 με απάντηση του Τουρλούκη, 37-26 με 13-0 σερί οι Μορφονιός, Γκουτίνος και Σιαλμάς και καλάθι του Χριστοδουλόπουλου για το τελικό 37-28 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Βασιλακόπουλος και Αλεξόπουλος έβαλαν 6 πόντους και μείωσαν σε 37-34, ο Γεωργίου ανέβασε με καλάθι του στο 39-34, 39-36 από τον Χριστοδουλόπουλο και 9-0 σερί των Παναγιώτη και Χάρη Κίτσου για το τελικό 48-36 του παιχνιδιού.

Για τους Cans, πέρα από τον Μορφονιό, πολύ καλό ματς έκανε και ο Παναγιώτης Κίτσος με 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα. Για τους Θαλασσόλυκους πρώτος σκόρερ ήταν ο Βασιλακόπουλος με 12 πόντους, ενώ είχε ακόμη 8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο, με τον Χριστοδουλόπουλο να είναι πρώτος σε efficiency για την ομάδα με 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.