0.0%
40.9%
26.2%
17.6%

Νίκη σε ένα κλειστό ματς κόντρα στους πολύ γνώριμους τους Θαλασσόλυκους πήραν οι Los Amigos με 40-27, έχοντας ένα μικρό προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού το οποίο διατήρησαν σε όλη τη διάρκεια. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Χατζηθεοδώρου με 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μας έδειξαν ότι η μία ξέρει πολύ καλά τα επιθετικά ατού της άλλης και τα έκλειναν πολύ καλά, με αποτέλεσμα τα καλάθια να μπαίνουν με αρκετή δυσκολία. Νίκος Τεντόμας και Χατζηθεοδώρου ξεκίνησαν το ματς με 7-0, για να ακολουθήσει ένα καλάθι από τον Αρχέλαο, το μοναδικό των Θαλασσόλυκων στην περίοδο, και να κλείσουμε το δεκάλεπτο με 7-2.

Στη δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο, κάτι που συμφέρει τους Los Amigos, οι οποίοι αργά και σταθερά πήραν διψήφια διαφορά στο ματς. Ο Αρχέλαος μείωσε σε 7-4, 12-4 με ένα 5-0 σερί οι Σταφέτας και Τεντόμας, 12-6 ο Κόκλας και 7-0 σερί οι Βαγγέλης Τεντόμας, Νίκος Τεντόμας και Σπεντζάρης για το τελικό 19-6 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Θαλασσόλυκοι άρχισαν να ξεκλειδώνουν την άμυνα των Los Amigos, όμως η παρέα του Νίκου Τεντόμα συνέχισε σταθερά να έχει ένα ασφαλές προβάδισμα. Χριστοδουλόπουλος και Βασιλακόπουλος μείωσαν σε 19-10, απάντηση με 8-0 σερί οι Τεντόμας και Χατζηθεοδώρου για το 27-10, 27-14 με 4 πόντους του Αρχέλαου, 29-14 ο Νίκος Τεντόμας ξανά και 29-17 και πάλι από τον Αρχέλαο για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Θαλασσόλυκοι πίεσαν και προσπάθησαν με όσες δυνάμεις είχαν για την ανατροπή, όμως οι Los Amigos έκαναν πολύ καλή διαχείριση στον χρόνο και στο σκορ και έφυγαν με το ροζ φύλλο. Σε 29-20 μείωσε ο Κόκλας με γκολ φάουλ, 30-20 ο Λέκκος, 30-22 ο Αρχέλαος, 32-22 ο Χατζηθεοδώρου, 32-24 ο Τσιλιώρης, 34-24 ο Χατζηθεοδώρου ξανά, 34-27 ο Αρχέλαος και 6-0 σερί οι Νίκος Τεντόμας, Λέκκος και Χατζηθεοδώρου για το τελικό 40-27 του αγώνα.

Για τους Los Amigos, πέρα απο τον Χατζηθεοδώρου, πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Νίκος Τεντόμας. Για τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισε ο Αρχέλαος.