29.4%
26.1%
36.2%
18.2%

Λίγο έλλειψε οι Θαλασσόλυκοι να πετύχουν μια μεγάλη ανατροπή, οι οποίοι επέστρεψαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα από το -16. Οι Mafia Ballers ήταν ψύχραιμοι στο τέλος και κατάφεραν να διατηρήσουν το αήττητο, συνεχίζοντας να απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής. MVP της αναμέτρησης ήταν ο Ιγνατιάδης με 12 πόντους και 21(!!!) ριμπάουντ.

Το σκορ άνοιξε ο Κώτσος κάνοντας το 0-2, ισοφάρισε ο Βασιλακόπουλος σε 2-2, 2-4 από τον Δούση και 4-4 από τον δεύτερο. 4-6 ο Ιγνατιάδης, 5-6 ο Πολύζος, 5-8 από τον Μπουγιούκα και 7-8 από τον Βασιλακόπουλο. 7-9 από τον Κώτσο και ισοφάριση 9-9 από τον Αρχέλαο. 9-12 έπειτα από γκολ φάουλ του Μπουγιούκα, με το δεκάλεπτο να τελειώνει με σκορ 13-12, έπειτα από καλάθια των Αρχέλαου και Πολύζου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Βασιλακόπουλος έκανε το 15-12 και ο Γρούντας ισοφάρισε με τρίποντο σε 15-15. 17-15 από τον Τουρλούκη και 17-17 από τον Ιγνατιάδη, με τον Πολύζο να κάνει το 20-17 με τρίποντο. 0-7 σερί για του Mafia Ballers και προβάδισμα με σκορ 20-24, με τον Πολύζο να απαντά με νέο τρίποντο για το 23-24. Μπουγιούκας και Πατεράκης θα κάνουν το 23-28, ο Παπαδόπουλος θα πετύχει μια βολή για το 24-28 και ο Κώτσος έκανε το 24-30. 26-30 από τον Βασιλακόπουλο και 26-34 με δυο καλάθια του Γρούντα, για να απαντήσει με δυο δικά του καλάθια ο Αρχέλαος για το 30-34. 30-36 από τον Κώτσο, 33-36 από τον Τουρλούκη με τρίποντο και το δεκάλεπτο θα τελειώσει με καλάθι του Ιγνατιάδη και σκορ 33-38.

Το τρίτο δεκάλεπτο θα ξεκινήσει με καλάθι του Βασιλακόπουλου και ο Δούσης θα απαντήσει για το 35-40. 37-40 από τον Αρχέλαο, 37-43 με τρίποντο του Κώτσου και 39-43 από νέο καλάθι του πρώτου. Με σερί 0-7 θα ξεφύγουν με διψήφια διαφορά οι Mafia Ballers με σκορ 39-50, 41-50 θα κάνει ο Βασιλακόπουλος, ενώ το δεκάλεπτο θα τελειώσει με επιμέρους 3-10 για τους Mafia Ballers με το σκορ να γίνεται 44-60.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Θαλασσόλυκοι θα επιχειρήσουν μια μεγάλη ανατροπή και τρέξουν ένα επιμέρους σκορ 18-4 φτάνοντας σε απόσταση καλαθιού από τους Mafia Ballers (62-64). Ωστόσο, οι Θαλασσόλυκοι δεν θα πετύχουν άλλο καλάθι με την προσπάθεια τους να σταματάει σε αυτό το σημείο και τους Κώτσο και Γρούντα να πετύχαινουν από μια βολή τον Ιγνατιάδη ένα καλάθι για το τελικό 62-68.