26.7%
50.0%
39.1%
12.0%

Στο 3-1 ανέβηκαν οι Pick ‘n’ Troll, οι οποίοι κέρδισαν τους Θαλασσόλυκους με 48-52 σε ένα παιχνίδι όπου οι παίχτες του Καραγιαννίδη έκαναν φοβερό τέταρτο δεκάλεπτο όμως δεν πρόλαβαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή από το -13. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Κυβρικοσαίος με 21 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Pick ‘n’ Troll άνοιξαν το σκορ με τρίποντο του Γκοβάτσου, ο Καραγιαννίδης μείωσε σε 2-3, 2-7 με δύο καλάθια του Κυβρικοσαίου, 11-7 με σερί 9-0 οι Αρχέλαος και Παπαδόπουλος, 11-9 ο Παπαγεωργίου και 13-9 με καλάθι του Βασιλακόπουλου για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Troll μπήκαν με 0-11 σερί από τους Κυβρικοσαίο, Παπαγεωργίου, Χατζηκυριάκο και Τσοπανάκη για το 13-20, 16-20 με τρίποντο ο Τσιλιώρης, 16-22 ο Τσοπανάκης, 18-22 ο Τουρλούκης, 18-24 ο Τσοπανάκης ξανά, 20-24 ο Τσιλιώρης και 0-5 σερί στο τέλος της περιόδου από τους Παπαγεωργίου και Κυβρικοσαίο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Καραγιαννίδης και Αρχέλαος μείωσαν σε 26-29, 26-35 οι Κυβρικοσαίος και Παπαγεωργίου, 27-35 ο Πρέκας, 27-37 ο Κυβρικοσαίος, 29-37 με καλάθι του Πρέκα ξανά, 29-39 ο Χατζηκυριάκος και 30-39 με μια βολή του Τσιλιώρη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο με τους Pick ‘n’ Troll να έχουν ένα καλό προβάδισμα.

Στην τελευταία περίοδο οι Θαλασσόλυκοι έκαναν την αντεπίθεση τους, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα δεν επέδειξαν την απαιτούμενη ψυχραιμία κι έτσι δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Ο Κυβρικοσαίος έγραψε το 30-43, 35-43 οι Τσιλιώρης και Βασιλακόπουλος, 35-45 ο Παπαγεωργίου, 38-45 ο Τσιλιώρης, 38-47 ο Παπαδόπουλος, 40-47 ο Αρχέλαος, 40-48 ο Φιλιππίδης και 47-48 από τους Βασιλακόπουλο και Τουρλούκη. Στη συνέχεια ο Τσοπανάκης πήγε σε βολές ο Παπαγεωργίου και ο Τσοπανάκης έβαλαν από μια βολή για το 48-50 με 19″ για λήξη, ο Αρχέλαος μείωσε σε 48-50 με 6″ να μένουν και στη συνέχεια μια καλή επαναφορά των Troll βρήκε μόνο του τον MVP Κυβρικοσαίο, ο οποίος με ωραίο τρέξιμο και lay up έγραψε το τελικό 48-52.

Για τους Pick ‘n’ Troll, πέρα από τον Κυβρικοσαίο, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Παπαγεωργίου και Τσοπανάκης. Για τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισαν οι Αρχέλαος, Τσιλιώρης και Βασιλακόπουλος.