11.5%
78.9%
45.5%
30.3%

Εύκολο κυριακάτικο βράδυ για τους Tenacious Β, απέναντι στους Θαλασσόλυκους, που από πολύ νωρίς άνοιξαν το σκορ, πήραν διαφορά μεγάλη και δεν έδωσαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο. Πολλοί οι πρωταγωνιστές, έτσι κι αλλιώς ήταν μόλις 5 σε αριθμό. Οι Θαλασσόλυκοι, από μεριάς τους έκαναν ό,τι καλύτερο μπορούσαν, στο τέλος όμως ηττήθηκαν με το σκορ στο 41-95.

Παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα οι Tenacious Β, μπήκαν με στόχο μόνο την νίκη και την απόδειξη πως έστω και λίγοι, είναι όντως από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας. Από νωρίς με σφιχτή άμυνα, ανοίγουν τον πίνακα του σκορ με τον Ρίζα και αργότερα τον Δημητρακόπουλο, παίρνουν μεγάλη διαφορά και το δεκάλεπτο λήγει στο 11-25.

Η εικόνα των δύο ομάδων δεν θα αλλάξει και επομένως ούτε του παιχνιδιού, οι μεν με όμορφο μπάσκετ διευρύνουν την διαφορά τους, οι δε μην ανήμποροι να βρουν επιθετικές λύσεις, μένουν πίσω στο σκορ. Το παιχνίδι παρόλα αυτά έχει ευχάριστη τροπή, με πολλά χαμόγελα. Τελικό ημιχρόνου 22-50.

Οι Θαλασσόλυκοι εμφανώς καλύτεροι συγκριτικά με το πρώτο την εικόνα του πρώτου μισού, θα βάλουν πέντε γρήγορους πόντους για να ξεκινήσει το ημίχρονο, μετά από τις βολές του Παπαδημητρίου. Οι Tenacious δεν αστειεύονταν σε καμία περίπτωση και κάθε φορά που δέχονταν ένα καλάθι, έτρεχαν δικά τους σερί. Τελικό δεκαλέπτου 37-72.

Διαδικαστικό περισσότερο το τελευταίο δεκάλεπτο, αφού το παιχνίδι είχε διαφορά μη αναστρέψιμη. Οι Tenacious περισσότερο φάνηκαν να θέλουν να φτάσουν τους 100 πόντους και παρόλο που η έκβαση του παιχνιδιού δεν χαλάρωσαν ποτέ. Οι Θαλασσόλυκοι από μεριάς τους, δεν μπόρεσαν να κάνουν πολλά πράγματα και έτσι το παιχνίδι θα λήξει με το σκορ στο 41-95.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Δημητρακόπουλος Μίλτος ο οποίος σημείωσε 46 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 45 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Αγκουριδάκης Γιώργος και Ρίζας Παντελής, ενώ από τους Θαλασσόλυκοι ξεχώρισαν οι Αλεξόπουλος Αλέξης και Χριστοδουλόπουλος Μιχάλης.