17.4%
72.7%
30.8%
22.7%

Κένταυροι vs Κατσαπλιαϊκός 56-47 .Συναρπαστικό ματς στο Πολυκλαδικό και ξεκίνημα με νίκη οι Κένταυροι. Πόντο πόντο το ματς μέχρι το φινάλε με τους νικητές να πετυχαίνουν μεγάλα σουτ στο φινάλε και να περνούν το πρώτο ροζ φύλλο τους. Mvp του αγώνα ο Μιχαλόπουλος με 17 πόντους,4 ριμπάουντ και 4 ασίστ
Το ματς ξεκίνησε με 0-6 ο Κατσαπλιαϊκός με τρίποντο ο Παπαδόπουλος και ο Παυλίδης. Ο Κορδαλής μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 2-6 οι Κένταυροι. Ο Βασιλικός με τρίποντο το 2-9 και ο Αδαμάκης με 1/2 βολές το 3-9. Με σουτ ο Φεργαδιώτης έκανε το 3-11 και ο Μιχαλόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 5-11. Ο Παυλίδης με 1/2 βολές και με 4 πόντους του ο Μάνακας το σκορ έγινε  5-16. Το δεκάλεπτο τελείωσε 7-16 με 2/2 βολές ο Δορλής.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βανδώρος πέτυχε το 7-18 για τον Κατσαπλιαϊκό και ο Δορλής με 2/2 βολές πέτυχε το 9-18 οι Κένταυροι. Ο Πριόβολος έγραψε το 9-20 και ο Καριώτης και Μιχαλόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Αδαμάκης με 2/2 βολές και ο Μιχαλόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό μείωσαν σε 17-20. Από το ζωγραφιστό ο Φεργαδιώτης και με γκολ φάουλ ο Βασιλικός το σκορ έγινε 17-25. Ο Μιχαλόπουλος με 1/2 βολές και ο Ρέντας με 4 πόντους με ντράιβ έκαναν το 22-25. Ο Βασιλικός με 2/2 βολές το 22-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-27 με καλάθι ο Μπεσλεμές.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παραλίκης με 4 πόντους του το προβάδισμα οι Κένταυροι 28-27. Ο Βανδώρος με σουτ, ο Φεργαδιώτης με τρίποντο και ο Παυλίδης με 2-2 βολές το σκορ έγινε 28-34. Ο Ρέντας με 1/2 βολές το 29-34 και ο Φεργαδιώτης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Καραμπίνος με σουτ πέτυχαν το 29-38. Το δεκάλεπτο τελείωσε 41-38 με σερί 12-0, αρχικά ο Δορλής με τρίποντο, με γκολ φάουλ ο Μιχαλόπουλος, ,ο Αδαμάκης με 1/2 βολές και με  2/2 βολές και τρίποντο ο Μιχαλόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι με καλάθι μετά από ντράιβ ο Μιχαλόπουλος πέτυχε το 43-38. Ο Παυλίδης απάντησε με καλάθι από ντράιβ το 43 – 40 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Αδαμάκης με τρίποντο και φάουλ (τετράποντο) το 47-40 και ο Καραμπίνος με 2/2 βολές και εύστοχο σουτ το 47-44. Τελευταίο λεπτό του αγώνα και με τρίποντο ο Δορλής (0:52)1/2 βολές ο Δορλής (0:38)και με 2/2 βολές ο Αδαμάκης (0:32)το σκορ έγινε 53-44. Ο Καραμπίνος με τρίποντο (0:25)το 53-47 και το τελικό 56-47 πέτυχε ο Δορλής με 2/2 βολές (0:23)και ο Δρόσος με 1/2 βολές(0:12).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καριώτης με 2 πόντους,11 ριμπάουντ,2 ασίστ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα και ο Μιχαλόπουλος με 17 πόντους ,4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Φεργαδιώτης με 9  πόντους,10 ριμπάουντ και 1 ασίστ.