43.8%
60.0%
27.5%
28.6%

Οι Κένταυροι, έπειτα από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, έδειξαν το σοβαρό τους προφίλ κόντρα στους ελλιπείς Boomers και πήραν άνετα τη νίκη με 39-61 έχοντας τα ηνία του παιχνιδιού από τα πρώτα κιόλας λεπτά. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Αδαμάκης με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Κένταυροι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ με τον Καλογερόπουλο, ο Δασκαλάκης ισοφάρισε σε 2-2, 2-8 με ένα 0-6 σερί ο Αδαμάκης, 3-8 ο Δασκαλάκης με μια βολή, 3-16 με νέο 0-8 σερί οι Παραλίκης και Αδαμάκης, 5-16 ο Δασκαλάκης, 5-19 οι Καλογερόπουλος και Αδαμάκης και 7-19 από τον Δελή για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μιχαηλίδης έβαλε καλάθι για να μειώσει σε 9-19, 9-21 ο Μιχαλόπουλος, 13-21 με τους Δασκαλάκη και Μιχαηλίδης να βάζουν από ένα καλάθι, 13-23 οι Ρέντας και Μιχαλόπουλος, 15-23 από τον Κασιώτη και 15-25 ο Καριώτης για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Δελής μείωσε σε 17-27, 17-34 με 0-7 σερί οι Αδαμάκης, Κορδαλής και Παραλίκης και απάντηση με 4-0 οι Δασκαλάκης και Μιχαηλίδης για το 21-24 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μιχαλόπουλος ξεκίνησε την περίοδο με ένα προσωπικό 0-7 για το 21-41, 23-41 ο Μοναστηριώτης, 23-49 οι Αδαμάκης, Κορδαλής και Καλογερόπουλος, 25-49 ο Μιχαηλίδης, 25-51 ο Μανώληκας, 34-51 με 9-0 οι Δάσκαλος και Μοναστηριώτης, 34-54 ο Παραλίκης, 36-54 ο Δασκαλάκης, 36-57 ο Καλογερόπουλος, 37-57 ο Δάσκαλος, 37-61 ο καλογερόπουλος δύο συνεχόμενα καλάθια του και καλάθι του Δασκαλάκη για το τελικό 39-61 του αγώνα.

Για τους Κένταυρους, πέρα από τον Αδαμάκη, σε πολύ καλή μέρα βρέθηκαν επίσης οι Καλογερόπουλος, Παραλίκης και Μιχαλόπουλος. Για τους Boomers ξεχώρισαν οι Δασκαλάκης, Δάσκαλος, Μιχαηλίδης και Μοναστηριώτης.