34.5%
75.0%
29.6%
19.4%

Οι Κένταυροι κάνοντας ένα από τα πιο εύστοχα παιχνίδια στην ιστορία τους συνέχισαν νικηφόρα την φετινή τους πορεία στη φετινή Rising κερδίζοντας τους Coffeewaukee Bugs εύκολα με 67-37. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Αδαμάκης με 26 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Coffeewaukee Bugs μπήκαν δυνατά με ένα 0-4 από τους Λιώνη και Τσομπάνογλου, ο Δορλής μείωσε σε 2-4, 2-6 ο Βελαέτης και απάντηση με 7-0 σερί δια χειρός Αδαμάκη για το τελικό 9-6 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Κένταυροι συνέχισαν δυνατά, με τους Κορδαλή και Δρόση να προσθέτουν 5 πόντους στην ομάδα τους για το 14-6, 14-9 ο Τσομπάνογλου, 17-9 ο Μιχαλόπουλος, 17-11 ο Καπερώνης, 21-11 οι Δορλής και Αδαμάκης, 21-14 ο Ιωαννίδης, 26-14 οι Μιχαλόπουλος και Δρόσης ξανά, 26-17 ο Βελαέτης και 31-17 με άλλο ένα 5-0 σερί από τους Δρόση και Ρέντα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αδαμάκης ξεκίνησε βάζοντας ένα καλάθι για το 33-17, 33-22 οι Βελαέτης και Τσομπάνογλου, 40-22 με 7-0 από τους Αδαμάκη, Μιχαλόπουλο και Μανώληκα, 40-28 με 0-6 σερί οι Βελαέτης και Πετρέλλης και 46-28 με ένα 6-0 από τους Καλογερόπουλο και Μιχαλόπουλο για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μιχαλόπουλος με ένα καλάθι ανέβασε τη διαφορά πάνω από τους 20 γράφοντας το 49-28, ο Πετρέλλης μείωσε σε 49-31, 53-31 με δύο συνεχόμενα καλάθια από τον Αδαμάκη, 53-33 ο Καριώτης, 59-33 ο Δρόσης και ο Αδαμάκης σκοράροντας από ένα τρίποντο, 59-34, ο Λιώνης, 67-34 με 8-0 σερί οι Αδαμάκης, καλογερόπουλος και Τσιντιρής και τρίποντο του Βελαέτη για το τελικό 67-37 του αγώνα.

Για τους Κένταυρους, πέρα από τον Αδαμάκη, σε εξαιρετική βραδιά βρέθηκε και ο αρχηγός Παναγιώτης Δρόσης, ενώ επίσης καλή εμφάνιση έκαναν οι Μιχαλόπουλος και Καλογερόπουλος για τους Coffeewaukee Bugs ξεχώρισαν οι Βελαέτης και Τσομπάνογλου.