27.3%
57.1%
24.4%
23.1%

Οι Κένταυροι πήραν μια εύκολη νίκη απέναντι στους Underdogz, σε ένα ματς στο οποίο είχαν συνεχώς το προβάδισμα και ανέβαζαν συνεχώς τη διαφορά φτάνοντας στο τελικό 72-44. Mvp του αγώνα ο Καριώτης με 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Στεβόλαιμος 0-3 οι Underdogz. Οι Κένταυροι με σερί πέρασαν μπροστά στο σκορ με 8-3 με λει-απ και 1/2 βολές ο Ρέντας, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κορδαλής και με τρίποντο ο Μιχαλόπουλος. Ο Πούλιος με σουτ και ο Καραχάλιος με 2/3 βολές πέτυχαν το 8-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 12-7 με 4 πόντους του ο Σωτηρίου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι ανέβασαν στροφές και ο Σωτηρίου με σουτ πέτυχε το 14-7. Ο Πούλιος με σουτ από την γωνία πέτυχε το 14-9 οι Underdogz. Ο Αδαμάκης με 4 πόντους του το 18-9 και ο Μαριόλης με 2/2 βολές το 18-11. Ο Καριώτης με γκολ φάουλ και 1/2 βολές ο Ρέντας με coast to coast και ξανά ο Καριώτης με 1/2 βολές έγραψαν το 25-11. Ο Ιωάννου με σουτ το 25-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 35-13, αρχικά ο Αδαμάκης με λει-απ, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καλογερόπουλος με 4 πόντους του ο Μιχαλόπουλος και με 2/2 βολές ο Αδαμάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι πέτυχαν το 38-13,με τον Μιχαλόπουλο να σκόραρει με γκολ φάουλ. Ο Ιωάννου πέτυχε με σουτ το 38-15 οι Underdogz. Ο Μιχαλόπουλος και ο Αδαμάκης με ντράιβ πέτυχαν τον 42-15 και ο Στεβόλαιμος με σουτ από την γωνία πέτυχε το 42-17. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μπεσλεμές και ο Αδαμάκης με 1/2 βολές και λει-απ έγραψαν το 47-17. Ο Στεβόλαιμος με σουτ το 47-19 και ο Μπαντούνας με σουτ το 49-19. Ο Λιόλιος με τρίποντο έκανε το 49-22 και ο Μιχαλόπουλος με τρίποντο έκανε το 52-22. Ο Πούλιος με σουτ πέτυχε το 52-24 και το δεκάλεπτο τελείωσε 53-24 με 1/2 βολές ο Καριώτης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι με Μπεσλεμέ και ο Σωτηρίου να σκοράρουν από το ζωγραφιστό έγραψαν το 57-24. Ο Λιόλιος με τρίποντο το 57-27 οι Underdogz. Ο Καλογερόπουλος από το ζωγραφιστό το 59-27 και με σουτ από την γωνία ο Ιωάννου το 59-29. Μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Ματλάς και Ο Αδαμάκης με τρίποντο πέτυχαν το 64-29. Ο Λιόλιος με τρίποντο το 64-32 και ο Μιχαλόπουλος σκόραρε το 66-32. Ο Ιωάννου με σουτ το 66-34 και ο Δρόσης το 68-34. Ο Λιόλιος με τρίποντο το 68-37 και ο Μιχαλόπουλος με σουτ το 70-37. Ο Πίτσος με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και με τρίποντο πέτυχε το 70-42 και ο Κορδαλής σκόραρε το 72-42. Το τελικό 72-44 πέτυχε μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Τσούκας.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Αδαμάκης με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μιχαλόπουλος με 19 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαριόλης με 2 πόντους, 6 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Ιωάννου με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.