0%
0%
0%
0%

Νίκη για τον ΑΟ Άνδρου κόντρα στους Kallithea Pimps με τους νικητές να παίρνουν τον έλεγχο από το 2ο μισό της 1ης περιόδου, για να ανεβάσουν τη διαφορά ως τους 20 πόντους στην επανάληψη και με τον Πρινιωτάκη να γράφει double double να φτάσουν στη νίκη.

Το ματς ξεκίνησε με τον Ζαρα και τον Ζακα Σ. να σκοράρουν για τους Kallithea Pimps, για να απαντήσουν ο Μουστακας με τον Πρινιωτακη ως το 4-9 του ΑΟ Άνδρου. Ο Μπαλκουρας μείωσε, με τον Βλαμη Θ. να απαντά και τον Πρινιωτακη να φέρνει την ομάδα του στο 10-15. Ο Ναλαντζης έγραψε το 12-15, αλλά ένα 0-9 για τον ΑΟ Άνδρου ήταν που τον έφερε στο 12-24 στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου με τον Μπατη, τον Καλογερα και τον Πρινιωτακη να σκοράρουν. Ο Ζακας Σ. διέκοψε το σερί με τον Ζακα Ν. να φέρνει το ματς στο 16-24. Ο Πρινιωτακης έφερε την ομάδα του στο 16-28, με τον Ναλαντζη να μειώνει. Με τον Βλαμη Δ. ο ΑΟ Άνδρου έφτασε στο 20-32, για να κλείσει ο Ζακας Σ. το ημίχρονο στο 22-32. Στην επανάληψη ο Ναλαντζης με τον Παναγο ήταν που σκόραραν για το 27-32, με τον Καλογερα και τον Μπατη να απαντούν για το 27-41. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 29-41 από τον Λιμνοπουλο, για να έρθουν ο Μουστακας με τον Βλαμη Δ. και να φέρουν τον ΑΟ Άνδρου στο 29-49 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Παναγος απάντησε και βοήθησε την ομάδα του να πλησιάσει ως το 38-49 με 9-0 σερί για τους Kallithea Pimps, για να σκοράρει ξανά λίγο μετά και για το 40-50. Με τον Πρινιωτακη και τον Μουστακα ο ΑΟ Άνδρου πήγε στο 40-54, για να μειώσει ο Ζαρας, πριν κλείσουν το ματς ο Βλαμης Δ. με τον Μπαλκουρα στο 45-56.

Τα λάθη ήταν 14-15 στο ματς, τα κλεψίματα 10-11 και οι ασίστ 7-14. Στα ριμπάουντ οι Kallithea Pimps είχαν τον έλεγχο, 49-38 με 21-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/18 τρίποντα και τους Kallithea Pimps 4/33. Στα δίποντα οι Kallithea Pimps είχαν 30% και ο ΑΟ Άνδρου 53%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καλογερας είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μουστακας 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Πρινιωτακης 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Βλαμης Δ. 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Kallithea Pimps ο Παναγος είχε 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Ζαρας 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Ναλαντζης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.