0%
0%
0%
0%

Οι Kallithea Pimps κέρδισαν τους Serden B.C. με 62-42 για να πάνε στο 2-0 στον όμιλο του Championship.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 για τους νικητές από τον Ντατσιο και τον Λιμνοπουλο, για να απαντήσει ο Γεωργιτσης. Ο Κοτσης με τον Κοιλακο Π. απάντησαν ως το 15-3, για να φέρει ο Μπαλκουρας το ματς στο 19-3. Το σερί διέκοψε ο Μιχαλαριας Η. για να κλείσει η περίοδος από τον Μπαλκουρα στο 24-6. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μποκαρης μείωσε σε 24-8, με τον Μπαλκουρα να απαντά. Ο Ντατσιος έφερε την ομάδα του στο 28-10, με τον Μιχαλαρια Η. να μειώνει σε 28-12, πριν έρθουν ο Μπαλκουρας με τον Ντατσιο για το 33-12. Ο Μιχαλαριας Σ. με τον Γεωργιτση απάντησαν για το 33-16, για να σκοράρει ο Κοιλακος Π. για το 35-16. Ο Γεωργιτσης μείωσε σε 35-20, με το ημίχρονο να κλείνει στο 38-20 από τον Ζακα Σ.. Στην επανάληψη ο Λιμνοπουλος έφερε την ομάδα του στο 41-21, με τον Μποκαρη να απαντά. Ο Κοιλακος Π. με τον Λιμνοπουλο έτρεξαν ένα 9-0 ως το 50-24, για να μειώσει ο Γεωργιτσης, πριν έρθει ο Κοτσης για το 52-26 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Μπαλκουρας έφερε την ομάδα του στο 55-26, με τον Μιχαλαρια Η. να μειώνει. Ο Παλατζας με τον Γεωργιτση έφεραν το ματς ως το 55-33, για να απαντήσει ο Ζακας Σ.. Ο Γεωργιτσης μείωσε σε 57-35, με τον Μποκαρη να γράφει το 57-38. Ο Σταυριανος απάντησε, για να σκοράρει ο Παλατζας για το 59-42, πριν κλείσει ο Κοιλακος Δ. το ματς στο 62-42.

Τα λάθη ήταν 16-18 στο ματς, τα κλεψίματα 10-7 και οι ασίστ 15-6. Στα ριμπάουντ οι Kallithea Pimps είχαν τον έλεγχο, 54-44 με 23-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 8/26 τρίποντα και τους Serden B.C. 4/16. Στα δίποντα οι Kallithea Pimps είχαν 31% και οι Serden B.C. 28%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μπαλκουρας είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κοτσης 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Κοιλακος π. 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Λιμνοπουλος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Serden B.C. ο Γεωργιτσης είχε 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μποκαρης 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.