0%
0%
0%
0%

Οι Kallithea Pimps κέρδισαν με 81-40 τους Τεμπελέηκερς για να κλείσουν τον όμιλο στο 3-4-2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 8-0 και 10-1 για τους νικητές από τον Παναγο και τον Ζακα Ν., για να απαντήσει ο Κρας για το 10-5 και το 12-7. Ο Ζακας Ν. σκόραρε για το 14-7, με τον Μπουκουβαλα να σκοράρει για το 14-9 και τον Σταυρινο να φέρνει το ματς στο 16-12 λίγο μετά. Ο Ζακας Σ. με τον Κοιλακο έφεραν το ματς στο 20-12, για να απαντήσει ο Μπουκουβαλας, πριν έρθει ο Παναγος για το 24-14. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Μπρουζα στο 24-17, με τον Ζακα Σ. να σκοράρει για το 29-17 στη 2η περίοδο. Ο Γιαννουλης μείωσε σε 29-20, με τον Σακα Σ. και τον Καναριδη να απαντούν ως το 35-20. Ο Παναγος ήταν που έφερε το ματς στο 39-21, με τον Κρα να απαντά, 39-23, πριν κλείσει το ημίχρονο από τον Κριθιμο και τον Παναγο στο 45-23. Στην επανάληψη ο Παναγος με τον Λιμνοπουλο σκόραραν για το 48-23, για να μειώσει ο Κρας, με τον Ζακα Ν. να φέρνει το ματς ως το 54-25. Ο Παναγος σκόραρε για το 58-26, με τον Μπουκουβαλα να μειώνει σε 58-30, για να κλείσει από τον Παναγο το 3ο δεκάλεπτο στο 62-30. Στην 4η περίοδο ο Κριθιμος σκόραρε για το 64-30, με τον Τριανταφυλλίδη να μειώνει. Παναγος και Καναριδης σκόραραν για το 69-32, με τον Μπουκουβαλα να απαντά. Ο Κριθιμος έφερε το ματς στο 72-34, με τον Βασιλειαδη να μειώνει και τον Τριανταφυλλιδη να σκοράρει για το 75-38. Ο Κοτσης σκόραρε για το 78-38, με τον Βασιλειαδη να γράφει το 78-40, για να κλείσει το ματς από τον Σταυριανο στο 81-40.

Τα λάθη ήταν 9-31 στο ματς, τα κλεψίματα 19-6 και οι ασίστ 27-10. Στα ριμπάουντ οι Kallithea Pimps είχαν τον πρώτο λόγο, 51-44 με 17-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/21 τρίποντα και τους Τεμπελέηκερς 2/19. Στα δίποντα οι Kallithea Pimps είχαν 48% και οι Τεμπελέηκερς 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παναγος είχε 27 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Ζακας Ν. 14 πόντους, ο Κριθιμος 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ζακας Σ. 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Τεμπελέηκερς ο Κρας είχε 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Μπουκουβαλας 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα.