23.5%
80.0%
30.0%
9.7%

Οι Καλλιθέα Pimps είχαν εύκολη πρεμιέρα απέναντι στους Aigaleo Kings. Η ομάδα του Χρήστου Ζάρα εκμεταλλεύτηκε τις ελλείψεις των μπλε και πήραν το ροζ φύλλο χωρίς να αντιμετωπίσουν κάποια αντίσταση. MVP του αγώνα δεν ήταν άλλος από τον Παύλο Κοιλάκο, ο οποίος σημείωσε 19 πόντους με 21(!!!) ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα από την Καλλιθέα μπήκε πολύ  δυναμικά κάνοντας το 7-0 με ένα τρίποντο από τον Πανάγο και δύο lay-up του Kοιλακού. Στην συνέχεια απάντησε με τρίποντο ο Παναγιωτόπουλος ενώ με δύο εύστοχες βολές ο Κοιλάκος έκανε το 9-3. Ο Μαλάκης μείωσε με σουτ σε 9-5 για να μειώσουν στο καλάθι οι μπλε με τον Χρηστίδη 9-7. Ο Χατζηαμανέτογλου θα απαντήσει στην αντίδραση των μπλε με ένα τρίποντο, ενώ ο Χρηστίδης θα σκοράρει εκ νέου για να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 12-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Καλλιθέα Pimps συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό με τους Μπαλκούρα και Κοιλάκο να οδηγούν την ομάδα τους στο σκορ σημειώνοντας 6 και 7 πόντους αντίστοιχα. Από την πλευρά τους οι Aigaleo Kings βρήκανε σκορ από τα έμπειρα χέρια του Φλέσσα, οποίος πέτυχε 2 lay-up και ένα τρίποντο στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα. Με το σκορ 25-18 ο Παναγιωτόπουλος θα μειώσει με δύο ωραίες ενέργειες στο 25-20 και στη συνέχεια σε 25-22 για να πάρει την απάντηση με ένα τρίποντο από τον Ταπόλα για το 28-22. Το ημίχρονο θα κλείσει με σκορ 30-23.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου  η ομάδα των Aigaleo Kings ξέμεινε από δυνάμεις σκοράροντας μόλις 5 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο. Στην άλλη πλευρά του γηπέδου Τα παιδιά από την Καλλιθέα κάνανε πάρτυ έχοντας πλουραλισμό στην επίθεση. Ενώ το σκορ ήταν 35-26, οι Καλλιθέα Pimps πήρανε φωτιά τρέχοντας ένα σερί 13-0 κάνοντας το 48-26 για το σταματήσει ο Χρηστίδης λίγο πριν το τέλος του δεκαλέπτου. Πανάγος, Κοιλάκος, Καναρίδης και Χατζηαμανέτογλου κυριάρχησαν στο καλάθι των Aigaleo Kings για να κλείσει το 10λεπτο με τους Καλλιθέα Pimps στο +20 με σκορ 48-28.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους Καλλιθέα Pimps να ρίχνουν τους ρυθμούς. Τα παιδιά από το Αιγάλεω παρέμειναν άστοχοι με εξαίρεση τους Χρηστίδη και Φλέσσα που ήταν οι μοναδικοί σκόρερ για τους μπλε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Κοιλάκος και Πανάγος συνέχισαν το έργο τους χωρίς να αλλάξει τίποτα σημαντικό στην εξέλιξη του αγώνα. Το ματς τελείωσε με τους Καλλιθέα Pimps να είναι οι απόλυτοι κυρίαρχοι και να παίρνουν εύκολα την νίκη με 60-41.