35.0%
50.0%
36.5%
10.0%

Στις νίκες επέστρεψαν οι Καλλιθέα Pimps, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν μία δύσκολη νίκη απέναντι στους Aladalon. Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, οι δύο ομάδες μάχονταν σώμα με σώμα, με την διαφορά μην ξεφεύγει για καμία από τις δύο. Οι Pimps πήραν προβάδισμα 2 πόντων 40″ πριν τη λήξη, ενώ η τελευταία επίθεση των Aladalon ήταν άστοχη και έτσι οι Καλλιθέα Pimps έφυγαν από το κλειστό του Περιστερίου με το ροζ φύλλο στις αποσκευές τους, σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Καλλιθέα Pimps να ξεκινούν το ματς πολύ καλά με 2 δίποντα του Ντάτσιου και γκολ-φάουλ του Ζουρνατσίδη για το αρχικό 7-0. Οι Aladalon, θα μπουν στο ματς με 2 δίποντα του Βαγγέλη για το 7-4, ο Ζουρνατσίδης θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 9-4, ενώ ο Μιχαηλίδης με δικό του δίποντο θα κάνει το 9-6 στο ματς. Οι Καλλιθέα Pimps θα τρέξουν εκεί ένα νέο σερί 7-2 και θα ανοίξουν τη διαφορά στους 8 πόντους για το 16-8, ο Βαγγέλης θα μειώσει με δίποντο σε 16-10, ενώ ο Ντάτσιος θα ευστοχήσει κάτω από το καλάθι για να κάνει το 18-10. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα κλείσουν οι Aladalon με τους Βαγγέλη και Μένεγα να τρέχουν ένα σερί 3-8, ροκανίζοντας τη διαφορά στους 3 πόντους, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 21-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το σερί των Aladalon θα ξεφύγει στο 3-10 με δίποντο του Βαγγέλη για το 21-20, ο Χατζηαμανέτογλου με εύστοχη βολή θα γράψει το 22-20, ενώ οι Aladalon θα πάρουν για πρώτη φορά κεφάλι στο σκορ με δίποντο και τρίποντο του Βαγγέλη για το 22-25, όμως άμεση ήταν και η απάντηση των Καλλιθέα Pimps, οι οποίοι με ένα σερί 8-0 με 2 τρίποντα και 1 δίποντο των Βασιλειάδη, Ζουρνατσίδη και Ταπόλα, θα βγουν ξανά μπροστά για το 30-25. Στη συνέχεια, οι Aladalon με ένα νέο σερί 0-7 θα περάσουν και πάλι μπροστά με το 30-32, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσει με βολή ο Ζουρνατσίδης που θα μειώσει σε 31-32 το ματς.

Στην επανάληψη, ο Βαγγέλης με δίποντο θα κάνει το 31-34, ο Ταπόλας με τρίποντο και δίποντο θα καταφέρει να βάλει μπροστά την ομάδα του για το 36-34, όμως ο Μιχαηλίδης με ένα δικό του σερί 2-7 θα καταφέρει να κάνει το 38-39 για τους Aladalon. Οι Pimps με τρίποντο και δίποντο των Χατζηαμανέτογλου και Πανάγο αντίστοιχα θα κάνουν το 43-41, ο Βαγγέλης θα ισοφαρίσει σε 43-43, ενώ ο Βασιλειάδης με γκολ-φάουλ θα σφραγίσει την 3η περίοδο με το σκορ στο 46-43.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ζουρνατσίδης με νέο τρίποντο θα στείλει το ματς στους 6 πόντους για το 49-43, ενώ οι Aladalon θα απαντήσουν με 4 σερί δίποντα των Σεφέρη, Μιχαηλίδη και Βαγγέλη για το 49-51 και το προβάδισμα της ομάδας τους. Με 4 πόντους του Ντάτσιου από δίποντο και 2/2 βολές, οι Pimps θα περάσουν ξανά μπροστά για το 53-51, ο Μιχαηλίδης θα φέρει το ματς στα ίσα με δίποντο για το 53-53, ενώ ο Ντάτσιος με δικό του καλάθι θα στείλει στο +2 τη διαφορά για το 55-53 των Καλλιθέα Pimps. Οι Aladalon είχαν 1 βολή και κατοχή δική τους ύστερα από τεχνική ποινή, ο Μιχαηλίδης ευστόχησε και μείωσε σε 55-54, όμως η επίθεση αμέσως μετά ήταν άστοχη και έτσι οι Καλλιθέα Pimps πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Μιχάλης Ζουρνατσίδης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 12 πόντους, με 17 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, για να συγκεντρώσει έτσι 23 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Καλλιθέα Pimps ξεχώρισε επιπλέον ο Βασιλειάδης, με τον Ντάτσιο να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Aladalon σε καλή μέρα βρέθηκε ο Βαγγέλης και ο Μιχαηλίδης.