22.2%
33.3%
45.7%
29.2%

Πολύ μεγάλη νίκη με 69-61 πήραν οι Angels κόντρα στους Καλλιθέα Pimps, σε ένα ματς που είχε μεγάλη ένταση και τρομερές μάχες σε όλη τη διάρκεια, με τους νικητές να παίρνουν το ματς χάρη στην ψυχραιμία τους στα τελευταία κρίσιμα λεπτά. Πρωταγωνιστής του ματς ο Γιώργος Μπάστας ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 35 πόντους με 13 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 1 ασίστ και 1 κλέψιμο φτάνοντας έτσι τους 33 βαθμούς στο efficiency.
Πέραν του Μπάστα από τους Angels ξεχώρισε και ο Νίκος Ποντικός, με τον Νικήτα Χαραλαμπόπουλο να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Καλλιθέα Pimps σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Παύλος Κοιλάκος και ο Αλέξης Βασιλειάδης.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μπάστας ξεκίνησε με δύο καλάθια για το 4-0, οο Ζουρνατσίδης και Κοιλάκος απάντησαν για το 4-4, 6-4 ο Μπάστας, 6-6 ο Κοιλάκος, 8-6 ο Μπάστας ξανά, 8-9 ο Βασιλειάδης, 10-9 ο Σπυριδάκης, 10-11 ο Κοιλάκος και 10-0 σερί οι Ποντικός, Μπάστας, Στεργίου και Χαραλαμπόπουλος για το τελικό 20-11 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ψυχογιός μείωσε σε 20-12 με μια βολή, ο Χαραλαμπόπουλος έγραψε το 23-12, 23-18 οι Κοκκώνης, Βασιλειάδης και Ζουρνατσίδης, απάντηση με 13-0 σερί για το 36-18 οι Μπάστας και Σπυριδάκης, 36-20 ο Κοιλάκος και 39-20 με τρίποντο ο Χαραλαμπόπουλος για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μπάστας και Χαραλαμπόπουλος έγραψαν το 43-20, οι Pimps απάντησαν με 0-13 σερί για το 43-33 με τους Καζαφέρη, Κοιλάκο και Χατζηαμανέτογλου, 47-33 οι Μπάστας και Στεργίου, 47-43 με 0-10 σερί οι Βασιλειάδης, Ψυχογιός, Κοκκώνης και Κοιλάκος και 52-43 από τους Μπάστα και Χαραλαμπόπουλο για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο ο Ποντικός έβαλε ένα καλάθι για το 54-43, 54-51 με 0-8 σερί οι Κοιλάκος, Κοκκώνης και Πανάγος, 56-51 ο Μπάστας, 56-57 οι Κοκκώνης, Κοιλάκος και Ζουρνατσίδης, 60-57 με δύο βολές του Ποντικού και δύο του Μπάστα, 60-59 ο Κοιλάκος, 66-59 με καλάθια των Στεργίου και Μπάστα, 66-61ο Καζαφέρης και μια βολή του ποντικού και ένα καλάθι του Μπάστα για το τελικό 69-61 του αγώνα που χάρισε τη νίκη στους Angels.