0%
0%
0%
0%

Οι Catenazio B.C. κέρδισαν με 61-62 τους Kallithea Pimps με το ματς να ξεκινά πολύ καλύτερα για τους Kallithea Pimps που προηγήθηκαν με 22-11 στην πρώτη περίοδο, για να πάνε στο 34-23 στο ημίχρονο. Η διαφορά μεγάλωσε στην 3η περίοδο, έφτασε στο 50-31, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 52-37. Στην 4η περίοδο οι Catenazio B.C. άρχισαν να μειώνουν, πλησίασαν σε 58-57 με 1:33 για το τέλος, για να προσπεράσουν με τον Χρυσικόπουλο στα 37 δευτερόλεπτα. Ο ίδιος με τον Νικολόπουλο έγραψαν από 1/2 βολές στα 23 και τα 18 δευτερόλεπτα για το 60-62, με τον Ντατσιο να μειώνει σε 61-62 στα 13 δευτερόλεπτα αλλά τους Catenazio B.C. να παίρνουν τη νίκη.

Τα λάθη ήταν 23-12 στο ματς, τα κλεψίματα 9-11, οι ασίστ 10-6. Στα ριμπάουντ οι Catenazio B.C. είχαν τον έλεγχο, 40-45 με 10-18 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/30 τρίποντα και τους Kallithea Pimps 4/13. Στα δίποντα οι Kallithea Pimps είχαν 19/49 και οι Catenazio B.C. 11/38.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Χρυσικόπουλος είχε 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παγουροπουλος 16 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Νικολοπουλος 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Σιουτης 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Kallithea Pimps ο Παναγος είχε 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Ντατσιος 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Ντελης 9 πόντους, ο Λιμνοπουλος 7 πόντους, 10 ριμπάουντ.