21.7%
38.5%
22.0%
33.3%

Σε ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς, οι Καλλιθέα Pimps αναγεννήθηκαν από τις στάχτες τους στο 4ο δεκάλεπτο και ανέτρεψαν όλη τη ροή του παιχνιδιού, παίρνοντας τελικά τη μεγάλη νίκη έναντι στους μαχητικούς Error 404 με το τελικό 57-51. Στα 3 πρώτα δεκάλεπτα, οι Error 404 επικρατούσαν μεν, δύσκολα δε των Καλλιθέα Pimps, όμως στο 4ο δεκάλεπτο ξέμειναν από δυνάμεις και με το επί μέρους 13-3 εις βάρος τους έχασαν την ευκαιρία να κλείσουν νικηφόρα τον 1ο γύρο.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κοκκώνη να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τους Error 404 να απαντούν με σερί 2-10 από τους Φουρνάρη, Γαλάτη και Κοκόρα για το 5-10. Στη συνέχεια, ο Κοιλάκος Π. με γκολ-φάουλ θα μειώσει σε 8-10, ο Μωυσίδης με τον Κοκόρα θα ευστοχήσουν σε τρίποντο και 2/2 βολές για το 8-15 και οι Κοκκώνης και Ψυχογυιός με 2 δίποντα θα μειώσουν στους 3 πόντους για το 12-15. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Μωυσίδης με δίποντο μέσης απόστασης για το 12-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Καλλιθέα Pimps με τρίποντο του Μπαλκούρα και δίποντο του Κοιλάκου Π. θα ισοφαρίσουν σε 17-17, ενώ οι Error 404 θα τρέξουν ένα σερί 4-12 και θα πάρουν μία διαφορά 8 πόντων για το 21-29. Στη συνέχεια, ο Βασιλειάδης με δίποντο θα κάνει το 23-29. οι Καϊσαρλής και Γαλάτης με δίποντα θα διαμορφώσουν το 23-33, ενώ το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει έπειτα από βολή του Πανάγου για το 24-33.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Καλλιθέα Pimps θα μπουν πιο αποφασισμένοι και με ένα σερί 14-4 θα πάρουν το προβάδισμα κάνοντας το 38-37. Στη συνέχεια, οι Error 404 με δικό τους σερί 3-8 θα περάσουν μπροστά για το 41-45, ο Κοιλάκος με γκολ-φάουλ θα μειώσει στον πόντο (44-45), ενώ ο Φουρνάρης με τρομερό τρίποντο από μακριά θα κλείσει το δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 44-48.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Καλλιθέα Pimps θα μπουν αποφασισμένοι για τη νίκη και με άμυνα που σπάει κόκκαλα θα πάρουν τη μεγάλη νίκη με το επί μέρους 13-3 για το τελικό 57-51.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Κοκκώνης ο οποίος σταμάτησε στους 13 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 3 ριμπάουντ και έκλεψε 5 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 15 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Κοιλάκος Π. και Πανάγος, ενώ από τους Error 404 ξεχώρισε η προσπάθεια των Ζερμπίνο και Γαλάτη.