10.8%
30.0%
41.7%
25.0%

Νίκη τεράστιου βαθμολογικού ενδιαφέροντος, αλλά και boost ψυχολογίας καθώς ήταν δεύτερη συνεχόμενη γαι τους Miami Heal, οι οποίοι μπήκαν εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στους Καλλιθέα Pimps και στο δεύτερο πάρα την υπερπροσπάθεια του αντιπάλου τους έφυγαν με το ροζ φύλλο με σκορ 54-61. MVP του αγώνα ήταν ο Ευρυπίδης Ρίζος με 18 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Pimps άνοιξαν το σκορ με τον Κοιλάκο, ο Ζούμπος απάντησε με τρίποντο για το 2-3, 3-3 με μια βολή του Ζουρνατσίδη, 3-11 οι Βρεττός, Αρναούτης και Ζούμπος, 6-11 οι Χατζηαμανέτογλου και Ζουρνατσίδης, 6-13 ο Ρίζος, 8-13 ο Καζαφέρης και 0-9 σερί από τους Ρίζο, Ζαμπέλη και Δάντζερα για το τελικό 8-22 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Heal ήταν εξαιρετική με οποιοδήποτε σχήμα και αν δοκίμασαν, απογειωνοντας έτσι την διαφορά πάνω από τους 20 στο ημίχρονο. Ο Αρναούτης έγραψε το 8-24, 9-24 ο Κοιλάκος, 9-34 με 0-10 σερί οι Ρίζος και Βρεττός, 11-34 ο Ζουρνατσίδης και 11-36 από τον Σερέτη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Pimps άρχισαν να κάνουν αισθητή την παρουσία τους, δείχνοντας πως δεν ήταν πρόθυμοι να παρατήσουν το ματς από τόσο νωρίς. Ο Καζαφέρης μείωσε με δύο βολές σε 13-36, 13-38 ο Λουκρέζης, 21-38 με 8-0 σερί οι Ζουρνατσίδης, Βασιλειάδης και Κοκκώνης, 21-40 ο Αρναούτης, 23-40 ο Βασιλειάδης, 23-44 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Ρίζου και 26-44 με τρίποντο του Καζαφέρη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Καλλιθέα Pimps έπαιζαν στα κόκκινα, προσπάθησαν να κάνουν μια τεράστια ανατροπή, όμως ο χρόνος δεν ήταν σύμμαχος τους. Ο Ζούμπος έβαλε καλάθι για το 26-46, 29-46 ο Μπαλκούρας, 29-49 ο Ζούμπος, 31-49 ο Κοιλάκος, 31-51 ο Βρεττός, 33-51 ο Κοιλάκος ξανά, 33-54 με ακόμη ένα τρίποντο του Ζούμπου στο ματς, 44-54 με 11-0 σερί οι Καζαφέρης, Κοιλάκος και Μπαλκούρας, 44-56 ο Βρεττός, 46-56 ο Ζουρνατσίδης, 46-58 ο Βρεττός και πάλι και 49-58 από τον Χατζηαμανέτογλου. Στη συνέχεια ο Ρίζος έστειλε ξανά τη διαφορά σε διψήφιο βάζοντας καλάθι για το 49-60, σε 54-60 μείωσαν οι Καζαφέρης και Κοιλάκος και στη συνέχεια ακολούθησε μια βολή του Τσίμπρη για το τελικό 54-61 του παιχνιδιού.

Για τους Miami Heal, πέρα από τον Ρίζο, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Ζούμπος και Βρεττός. Για τους Καλλιθέα Pimps ξεχώρισαν οι Κοιλάκος, Ζουρνατσίδης και Καζαφέρης.