0%
0%
0%
0%

Οι Kallithea Pimps κέρδισαν με 46-62 τους Saints για να ανέβουν στο 2-0 στον όμιλο, σε ένα παιχνίδι που πήραν τον έλεγχο από νωρίς και κράτησαν τη διαφορά πάνω από τους 9 πόντους σε όλη την επανάληψη.

Το ματς ξεκίνησε με 2-5 για τους νικητές από τον Μπαλκουρα, για να απαντήσει ο Καλογερόπουλος. Ο Μπαλκουρας έφερε το ματς στο 4-9, με τον Μαρκου να σκοράρει για το 6-9 και τον Καλογερόπουλο να μειώνει σε 10-13 λίγο μετά, για να κλείσουν ο Ναλαντζης και ο Λιμνοπουλος το δεκάλεπτο στο 10-17 και να γράψει ο πρώτος το 10-20 στη συνέχεια. Ο Καραγιαννης Σ. απάντησε, με τον Κοτρωνη να σκοράρει για το 14-22. Με τον Ναλαντζη οι Kallithea Pimps έφτασαν στο 14-26, για να έρθουν ο Μαρκου με τον Σπυριδωνιδη για το 18-26. Ο Ζαρας σκόραρε για το 18-28, με τον Βαρλαμη να μειώνει αλλά τον Μαστορακο και τον Ζαρα να κλείνουν το ημίχρονο στο 20-32. Στην επανάληψη ο Μπαλκουρας έφερε το ματς στο 20-34, με τον Καραγιαννη Σ. να απαντά. Ο Λαζαριδης μείωσε σε 25-35 και ο Κοτρωνης λίγο μετά σε 27-37. Με τον Μπαλκουρα και τον Ντατσιο οι Kallithea Pimps πήγαν στο 27-44, για να σκοράρουν ο Καλογερόπουλος με τον Ντατσιο για το 29-47, πριν κλείσει ο Σπυριδωνιδης το δεκάλεπτο στο 31-47. Στην 4η περίοδο μετά το 31-49 από τον Λιμνοπουλο, ο Καλογερόπουλος με τον Κωστακη και τον Κοτρωνη ήταν που μείωσαν το ματς σε 40-49 με 9-0 σερί, αλλά ο Μπαλκουρας με τον Ντατσιο και τον Ζακα ήταν που έφεραν τον αγώνα στο 40-58 με 0-9 για την ομάδα τους. Ο Σπυριδωνιδης σκόραρε για το 43-58, με τον Ντατσιο και τον Καλογερόπουλο να κλείνουν το ματς στο 46-62.

Τα λάθη ήταν 15-18 στο ματς, τα κλεψίματα 11-7 και οι ασίστ 11-18. Στα ριμπάουντ οι Kallithea Pimps είχαν τον πρώτο λόγο, 37-46 με 10-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/16 τρίποντα και τους Saints 2/15. Στα δίποντα οι Saints είχαν 35% και οι Kallithea Pimps 43%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μπαλκουρας είχε 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Ντατσιος 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Λιμνοπουλος 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Ναλαντζης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Saints ο Καλογερόπουλος είχε 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Σπυριδωνιδης 6 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.