42.1%
50.0%
79.3%
10.0%

Νίκη έχοντας ένα προβάδισμα ασφαλείας σε όλη τη Τετάρτη περίοδο κατάφερε να πάρει ο Αστέρας Ευελπίδων. MVP του αγώνα ήταν ο Σπύρος Λάκουρας ο οποίος είχε 29 πόντους (με 13/13 διποντα), 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και μια τάπα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα 5-0 από Ζουρνατσίδη, και Ζάκα, το οποίο απάντησε με ένα 0-6 ο Αστέρας με Μαγκωνη Θανάση και Λάκουρα (5-6). Ο Σταυριανός έκανε το 7-6 αλλά ο Λάκουρας έδωσε και πάλι προβάδισμα με 7-8 στον Αστέρα. Ο Λιμνοπουλος έκανε το 9-8. Με ένα τρίποντο του Μαγκωνη έγινε το 9-11. Οι Pimps ισοφάρισαν σε 11-11. Το τελικό 11-13 το έκανε ο Μαγκωνης.

Στην δεύτερη περίοδο ο Αστέρας ξεκίνησε με ένα 0-4 με Μαγκωνη και Λάκουρα(11-17). Οι Pimps πήραν προβάδισμα λίγο αργότερα με ένα 7-0 από Καναρίδη, Ζουρνατσίδη και Πανάγο(18-17). Το 18-21 έγινε από Μαγκωνη και Ανδρεόπουλο. Ο Βασιλειάδης μείωσε σε 20-21, αλλά ο Λάκουρας απάντησε κάνοντας το 20-23 πολύ γρήγορα. Ο Παναγος λίγο αργότερα με ένα τρίποντο ισοφάρισε, αλλά ο Λάκουρας και ο Λαμπρόπουλος έδωσαν και πάλι προβάδισμα στην ομάδα τους κάνοντας το 23-27. Ο Βασιλειάδης μείωσε σε 25-27 για να έρθει ο Λαμπρόπουλος και να σημειώσει το τελικό 25-30 της περιόδου λίγο αργότερα.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν ίσες σε όλη τη διάρκεια. Ο Ζάκας μείωσε σε 28-30. Ο Λάκουρας έκανε το 28-32. Βασιλειάδης και Ζουρνατσίδης ισοφαρισαν σε 32-32. Ο Λάκουρας σκοραροντας άλλους δύο πόντους έκανε το 32-34. Ο Βασιλειάδης έκανε το 35-34 και το σερί συνέχισαν οι Σταυριανος και Ζουρνατσίδης για το 38-34. Σε εκείνο το σημείο ένα black out των Pimps τους έβαλε πίσω με 38-42. Οι σκόρερ αυτού ήταν οι Λάκουρας, Λαμπρόπουλος και Μαγκωνης Βασίλης.

Στην τελευταία περίοδο ο Αστέρας είχε ένα καθαρό και άνετο προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια της. Ο Λάκουρας έκανε το 38-44. Ο Ζουρνατσίδης μείωσε σε 40-44. Ένα 0-4 από Μαγκωνη και Λάκουρα έδωσε αέρα 8 πόντων στον Αστέρα (40-48). Από εκεί και πέρα οι Pimps δεν απειλησαν τον Αστέρα με εξαίρεση το 53-56 που έκανε το Καναρίδης λίγα λεπτά πριν το τέλος αλλά η αντίδραση ήταν άμεση από τον Αστέρα με ένα 0-6 από Λάκουρα και Μαγκωνη, το οποίο έδωσε και το τελικό 53-62 του αγώνα.

Πέρα από τον Λάκουρα, σημαντική συνεισφορά είχαν και οι Θανάσης Μαγκώνης και Λαμπρόπουλος. Για τους Pimps οι Ζουρνατσίδης και Καναρίδης έκαναν καλό παιχνίδι.