16.0%
47.1%
45.9%
22.2%

Σε ένα πολύ δυναμικό και με πολύ ταχύτητα παιχνίδι, οι Ball Buster κατάφεραν να κάμψουν το εμπόδιο των Καλλιθέα Pimps σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι. Το τελικό 60-55, δείχνει πόσο αμφίρροπο ήταν το παιχνίδι από την αρχή έως και το τέλος του. Στο πρώτο δεκάλεπτο το πάνω χέρι είχαν οι παίκτες της Καλλιθέας, ενώ από το ημίχρονο και ύστερα οι Ball Busters έδειξαν πιο εύστοχοι με αποτέλεσμα να πάρουν το πρώτο ροζ φύλλο για το φετινό πρωτάθλημα της Bronze κατηγορίας.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Καζαφέρη να ανοίγει το σκορ για το 0-2 και τον Γκίγκα να απαντά για το 2-2. Το 2-4 θα κάνει ο Βασιλειάδης με δύσκολο δίποντο ενώ ο Βλάχος με γκολ-φάουλ θα διαμορφώσει το 5-4. Οι Καλλιθέα Pimps θα συνεχίσουν με 5 συνεχόμενους πόντους του Καζαφέρη για το 5-9, με τον Γκίγκα να μειώνει σε 7-9. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο του Κοιλάκου Π. για το 7-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ball Busters με ένα σερί 8-2 θα προσπεράσουν για πρώτη φορά στο ματς κάνοντας το 15-13, με τον Βασιλειάδη και τον Κοιλάκο Π. όμως να ανακτούν το προβάδισμα για το 15-17 με δύο συνεχόμενα δίποντα. Νέο σερί για τους Ball Busters που θα ισοφαρίσουν σε 19-19 με τους Βλάχο και Κοκκίνη και τον Κοιλάκο Π. να ευστοχεί σε γκολ-φάουλ για το 19-22. Το πρώτο ημίχρονο θα τελειώσει με τρίποντο από τη γωνία για τον Κοκκίνη, ο οποίος θα κάνει το 22-22.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Ball Busters με νέο σερί 13-4  θα προσπεράσουν για το 35-26, ενώ οι παίκτες της Καλλιθέας θα μειώσουν στο καλάθι για το 35-33. Με τρίποντο του Βεργόπουλου και δίποντο του Γκίγκα θα συνεχίσουν οι Ball Busters που θα κάνουν το 40-33, με τον Ψυχογυιό να ευστοχεί σε πολύ δύσκολο γκολ-φάουλ για το 40-36. Το 42-36 θα κάνει ο Βλάχος για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο, ο Βασιλειάδης με 2/2 βολές θα κάνει το 42-38 για να απαντήσουν οι Ball Busters με 2 σερί δίποντα των Βλάχο και Γκίγκα για το 46-38. Ο Κοιλάκος Π. στη συνέχεια με δίποντο θα κάνει το 46-40 για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Καραγιαννίδης για το 48-40. Νέο δίποντο για τον Βασιλειάδη που θα κάνει το 48-42, με τους Καραγιαννίδη και Βλάχο να ανοίγουν ξανά τη διαφορά στους 10 πόντους με 2 σερί δίποντα για το 52-42. Στη συνέχεια, οι Καλλιθέα Pimps θα μειώσει στους 5 πόντους με ένα σερί 3-8 για το 55-50, ενώ οι Ball Busters με 4 πόντους του Καραγιαννίδη θα κάνουν το 59-50. Ο Ρηγανάκος και ο Πανάγος με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα θα μειώσουν σε 59-55, ενώ ο Κοκκίνης με εύστοχη βολή θα γράψει το τελικό 60-55.

MVP της αναμέτρησης ο Σταύρος Βλάχος με 14 πόντους και 8 ριμπάουντ. Μεγάλη και η συνεισφορά του Γκίγκα με 11 πόντους, 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια του Πανάγου με 5 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 5 κλεψίματα.