33.3%
56.3%
36.6%
23.8%

Η Καλλιθεα Pimps κέρδισαν το ντέρμπι με τους K.M.C. B.C. με 70-63.Οι νικητές πήραν το προβάδισα στα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου και το κράτησαν μέχρι τέλους, με μεγαλύτερη διαφορά το +14 54-40. MVP του αγώνα ο Ζάκας με 16 πόντους,7 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο Μολιός και Σάνδυλος Νίκος τα  πρώτα καλάθια, 0-4 για τους K.M.C. Ο Πανάγος με 5 πόντους έγραψε το 5-4 για την Καλλιθέα Pimps.Ισοφάρισε με 1/2 βολές ο Μολιός 5-5.Σταυριανός με σουτ από την γωνία και Λιμνόπουλος με καλάθι κάτω από την ρακέτα για το 9-5.Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γιωτάκης μείωσε σε 9-7.Καλάθι στον αιφνιδιασμό ο Σταυριανός και με αριστερο λει-απ ο Πανάγος έγραψαν το 13-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-12 με σουτ από την γωνία του Σάνδυλου Ν  και 3 πόντους του Σάνδυλου  Αντώνη.

Δεύτερο δεκάλεπτο η ασίστ του Καναρίδη και  το τρίποντο ο Ζάκας για το 16-12.Με 1/2 βολές ο Σάνδυλος Ν για το 16-13.Ο Ζουρνατσίδης με λει-απ το 18-13 για την Καλλιθέα Pimps.Ο Σπανός με γκολ φάουλ και με 1/2 βολές ο Γιωτάκης το 18-17 για τους K.M.C.Ο Ψυχογιός με 2/2 βολές και με λει-απ ο Πανάγος για το 22-17.Στον αιφνιδιασμό ο Σάνδυλος Ν μείωσε σε 22-19.Με σουτ ο Ζάκας σκόραρε για το 24-19.Ο Μολιός με 1/2 βολές για τους K.M.C και ο Ζάκας με 1/2 βολές για την Καλλιθέα έγραψαν το 25-20.Το  29-25 έγινε με 4 πόντους του Ψυχογιού για την Καλλιθέα και 5 του Σάνδυλου Ν.για τους K.M.C. Τρίποντο με ταμπλό ο Ζάκας για το 32-25 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-27 με 2/2 βολές ο Σπανός.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καζαφέρης και ο Ζάκας έγραψαν το 35-27.Με 4 πόντους ο Σπανός μείωσε 36-31.Τρίποντο του Ζάκα και καλάθι του Λιμνόπουλου  για το 41-31 για την Καλλιθέα.Σπανός με 2/2 βολές για το 41-33.Ο Καναρίδης με τρίποντο και ο Καζαφέρης με καλάθι για το 46-33. Με 5 πόντους ο Παναγιωτόπουλος μείωσε 46-38 για τους K.M.C.Με σουτ ο Καναρίδης έγραψε το 48-38.Απάντησε ο Μολιός με δίποντο για το 48-40.Ζουρνατσίδης με καλάθι ,κλεψιμό και καλάθι από τον Καναρίδη και σουτ με ταμπλό από τον Ζακα για το 54-40.Με 2 τρίποντα ο Σπανός έγραψε το 54-46 και το δεκάλεπτο τελείωσε 56-46 με καλάθι του Σταυριανού.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καζαφέρης με 2/2 βολές για το 58-46.Εύστοχος ήταν και ο Παναγιωτόπουλος 2/2 βολές για το 58-48.Νέες βολές από τον Καζαφέρη για το 60-48.Ο Σπανός με καλάθι στον αιφνιδιασμό και με σουτ ο Σάνδυλος Ν  και ο Γιωτάκης το 60-54 για τους K.M.C.Με 1/2 βολές ο Αναγνωστόπουλος και ο Σάνδυλος Α έκαναν το 61-55.Τρίποντο από τον Καναρίδη και 1/2 βολές του Ζουρνατσίδη το 65-55 για την Καλλιθέα.Τρίποντο ο Σάνδυλος Α .Ο Ζουρνατσίδης 1/2 βολές για το 66-58.Ο Σάνδυλος Α με 2/2 βολές για το 66-60.Εύστοχος και ο Λιμνόπουλος στις βολές 2/2 για το 68-60.Γκολ φάουλ ο Σάνδυλος Α για το 68-63(1:10)πριν το φινάλε.Με 1/2 βολέ ο Καναρίδης(0:45)επιθετικό ριμπάουντ ο Λιμνόπουλος και 1/2 βολές(0:33) Ζουρνατσίδης επιθετικό ριμπάουντ και το τελικό 70-63 για την Καλλιθέα.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ζουρνατσίδης με 6 πόντους 10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ο Λιμνόπουλος με 7 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Καναρίδης με 11 πόντους ,1 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Παναγιωτόπουλος με 7 πόντους ,11 ριμπάουντ,12 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Σπανός με 19 πόντους ,4 ριμπάουντ 1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Σάνδυλος Ν με 14 πόντους ,5 ριμπάουντ 4 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Σάνδυλος Α με 12 πόντους ,4 ριμπάουντ και 1 ασίστ.