32.3%
58.8%
27.8%
44.0%

Οι Καλλιθέα Pimps έκαναν το 1-0 απέναντι στους  Miners με  73-64 σε ένα ματς με μπασκετική ένταση, πάθος και ενώ οι νικητές είχαν over 9 πόντους διαφορά στο μεγαλύτερο μέρος του ματς λίγο πριν το τέλος οι Miners ισοφάρισαν. Ωστόσο οι παίκτες της Καλλιθέας με τρομερό Καναρίδη πήραν το ροζ φύλλο στο νότιο προάστιο της Αθήνας.

Στην πρώτη επίθεση ο Κοιλάκος έβαλε καλάθι και φάουλ, ωστόσο με τρίποντο ισοφάρισε ο Γιαννάκης! Τρίποντο από τον Βασιλειάδη για το 6-3, ενώ λίγο αργότερα η ομάδα του έκανε ένα σερί 8-0 με τον Κοιλάκο να σκοράρει 4 πόντους. (17-5) Το δεκάλεπτο έκλεισε 19-15 με τους Miners να σκοράρουν 3 τρίποντα δια χειρός Σακαράκη(2) και Σκλαβενίτη.

Ο Γιαννάκης μοίρασε ωραία πάσα στον Τουμπακάρη για το 19-17 και λίγο αργότερα ο Σκλαβενίτης ροκάνισε και άλλο τη διαφορά(21-20). Ωστόσο οι Καλλιθέα Pimps χάρη στους 5 πόντους του Ζάκα Σ. έκαναν ένα σερί 7-0, πριν ο Σκλαβενίτης σε αιφνιδιασμό γράψει το 28-22. Ο Βασιλειάδης -επιβεβαίωσε  πως και οι ψηλοί είναι πλέον σουτέρ- σκόραρε από τα 6,75 για το 31-22, ενώ ο Σιούτης έκανε το 33-26 με ωραία κίνηση.(35-28)

Με συνεργασίες αμφίδρομα ξεκίνησε το ματς. Από τη μία ο Πανάγος πάσαρε στον Κοιλάκο για ένα ντράιβ και ο Χρονόπουλος στον Σακαράκη αντίστοιχα. (38-32) Λίγο αργότερα το ματς έγινε 3point contest . Τρίποντο ο Σιούτης, απάντηση ο Πανάγος, τρίποντο ο Σκλαβενίτης, απάντηση ο Ζάκας Σ.(48-37). Το μίνι τουρνουά αυτό τελείωσε λίγο αργότερα με τους Σκλαβενίτη- Καναρίδη να κάνουν το 53-42. (55-44)

Αρκετά φάουλ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ωστόσο ο Σκλαβενίτης έβαλε από τα 6,75 για το 55-47, ωστόσο ο Καναρίδης έγραψε το 58-49. Ένα αδιανόητο σερί 9-0 από τους Miners πήγε το ματς στην ισοπαλία! Μία βολή του Τζαβάρα και ένα δίποντο του, σε  συνδυασμό με 2 τρίποντα του Σιούτη έκαναν το ματς 58-58.  Μετά από βολές αμφίδρομα το σκορ έγινε 64-61, ωστόσο το τρίποντο του Καναρίδη και το ωραίο ποστ του Βασιλειάδη έκαναν το 69-61. Ο Πανάγος μπλόκαρε 1,15 λεπτό πριν τη λήξη, ενώ ο ίδιος λίγο αργότερα έβαλε ½ βολή. Καλάθι του Τουμπακάρη με ωραίο σουτ και ½ βολή μετά από κλέψιμο του Σακαράκη για το 70-64. Από ½ βολη οι Καναρίδης και  Ζάκας Σ. έκαναν το τελικό 73-64.

Με 18 πόντους κι 8 ριμπάουντ MVP ο Σταύρος Ζάκας, ενώ διψήφιοι ήταν και οι Βασιλειάδης, Καναρίδης, Πανάγος.Για τους Miners ο Σκλαβενίτης έβαλε 5/7 τρίποντα και 17 πόντους στο σύνολο.